DailyArt – vaša denná dávka kvalitného umenia v mobile

ZDROJ | Moiseum

Keď neprídu návštevníci galérií za umením, príde umenie za nimi – v pravidelnom každodennom prísune, v digitálnej podobe a priamo do smartfónu. Taká je idea a podstata mobilnej aplikácie DailyArt, ktorá vás vtiahne do sveta umenia krok po kroku, deň po dni.

DailyArt patrí medzi aplikácie, ktoré naplno popisujú svoj účel už svojim názvom. Aby sme to ale rozvinuli, aplikácia DailyArt obsahuje viac ako 2 500 malieb z celého sveta, či už ide o klasické umenie historického významu, moderné maľby alebo aj toľko milované i nenávidené súčasné umenie.

Každú maľbu v aplikácii sprevádza nielen jej názov, autor či rok jej vytvorenia, ale aj podrobný popis v anglickom jazyku, ktorý si môžete klepnutím na jediné tlačidlo jednoducho preložiť do slovenčiny pomocou vstavanej služby Google Translate. Maľby, ktoré sa vám zapáčia, si môžete pridať medzi obľúbené alebo aj priamo zdieľať s vašou rodinou a priateľmi.

DailyArt vás samozrejme nebude obmedzovať a v priebehu dňa si môžete stlačením tlačidla „🔀“ zobraziť aj viac ako jednu maľbu. Aplikácia vás okrem toho môže zásobovať novými maľbami každé ráno pomocou upozornení.

Pozrite si8 aplikácií, ktoré sa vám môžu hodiť na letnej grilovačke

Ak patríte medzi odborníkov na umenie, za jednorázový poplatok vo výške 6,99 € môžete zakúpiť verziu PRO, ktorá vám odomkne plnohodnotné vyhľadávanie, ďalších 4 000 malieb od tisícky umelcov a z aplikácie odstráni reklamy.

Umenie v aplikácii môžete prehliadať aj podľa obdobia alebo podľa galérie, pod ktorými nájdete zobrazené všetky diela a umelcov, ktorých tvorbu v danej galérii nájdete. Po registrácii si môžete galérie, umelcov či konkrétne maľby, ktoré ste už videli, ukladať do vášho osobného profilu.

DailyArt ponúka zaujímavý spôsob, ako sa môžu dostať jednoducho a intuitívne k umeniu aj tí, ktorí by k nemu bežnou cestou návštevy galérie či prezeraním kníh len tak „nepričuchli“. Milovníkov umenia poteší pravidelným prísunom nových malieb aj s ich popisom a možnosťou budovania vlastnej digitálnej zbierky diel, ktoré si do osobnej fyzickej zbierky bežný smrteľník nezaradí.

DailyArt97%

Veľkosť:
91,7 MB
Platforma:
Android - 4.4 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Máte radi umenie, alebo v ňom vôbec nevyznáte, no chcete sa mu začať venovať len tak pre radosť? Aplikácia DailyArt je určená pre každého, koho poteší bezplatný prístup k tisícom malieb aj s ich popisom, ktorý si môžete jedným klepnutím na obrazovku preložiť aj do slovenčiny.

Komentáre k článku