Dacia chce v Európe ponúknuť najlacnejší elektromobil, príde už v roku 2021

ZDROJ | Dacia

Mestské svieže vozidlo bez hluku, vibrácií a emisií, ktoré bude v ponuke aj na krátkodobý prenájom. Tak prezentuje Dacia svoj prvý elektromobil Spring.

Dcérska značka francúzskeho Renault, Dacia, oznámila, vstup do segmentu elektromobilov. Predstavila koncept Spring Eletric, ktorého produkčná verzia má prísť v roku 2021. Automobilka sľubuje, že pôjde o finančne najdostupnejší elektromobil v Európe.

ZDROJ | Dacia

Štvormiestne, 5-dverové vozidlo vychádza z Renault City K-ZE, ktorý francúzska materská spoločnosť vytvorila pre čínsky trh. Zachovaná je vysoká svetlá výška, robustnosť SUV, no automobilka upravila ako prednú, tak zadnú masku, ktorá je viac v štýle Dacia. Osobitú pozornosť upriamuje automobilka na LED svetlomety, ktoré sú na prednej maske v dvoch úrovniach, zadné svetlá sú navrhnuté ako dvojité Ypsilony.

Dacia má so svojím prvý elektromobilom ambíciu osloviť pomerne široké publikum, čo chce dosiahnuť aj moderným nekonvenčným dizajnom, teda kombináciou pastelových farieb, spodným panelom dverí, lemovaním alebo úpravou predného a zadného nárazníka.

Automobilka prezentuje Spring Eletric ako ideálne mestské vozidlo, nakoľko má byť dostatočne priestranné a tiché. Na konkrétne špecifikácie si budeme musieť počkať. Poznáme dojazd, ten je podľa WLTP garantovaný na 200 kilometrov, a približnú dĺžku vozidla 3 730 milimetrov.

ZDROJ | Dacia

Dacia ponúkne svoj premiérový elektromobil na klasický predaj do osobného vlastníctva, no zároveň pripomína možnosť využiť pri Spring Eletric aj krátkodobý prenájom, ktorý sa vo svete stáva čoraz populárnejším.

ZdrojRenault

Komentáre k článku