Dá sa poskladať vlastný Samsung S9+?

Youtuber z kanála Strange Parts nás neprestáva udivovať. V minulosti dokázal zložiť vlastný iPhone, v najnovšom videu ukazuje, ako sa dá v domácom prostredí urobiť vlastný smartfón Samsung Galaxy S9+ bežiaci na systéme Android.

Youtuber Scotty Allen poskladal smartfón Galaxy S9+ výhradne z dielov, ktoré kúpil na trhoch s náhradnými dielmi mobilných telefónov v čínskom meste Shenzhen.

ZDROJ | Strange Parts

Možno si kladiete otázku, prečo neposkladal najnovší model, Samsung Galaxy S10+? Pôvodne bol v pláne, ale ten stroskotal, pretože sa zatiaľ nedali zohnať všetky náhradné diely. Rozhodnutie preto padlo na minuloročný model.

Pozrite siApple iPhone 6S je možné poskladať aj zo súčiastok

Ani tieto diely však Scotty nekúpil bez problémov a v prvom obchode. Asi nikoho neprekvapí, že oveľa viac náhradných dielov sa dá kúpiť na rôzne modely iPhonov.

Youtuber však napokon úspešne nakúpil všetky potrebné komponenty a mohol sa pustiť do samotného skladania. Pri prvom zapnutí nastali menšie komplikácie v podobe zablokovaného systému, ale ako isto tušíte, všetko dobre dopadlo a Samsung si pripísal k dobru jeden telefón, ktorý nevyšiel z jeho výrobnej linky.

Tu si môžete pozrieť spomínané video:

Youtuber pri skladaní úspešne použil súpravu náradia od iFixitu.

ZDROJ | Strange Part

Scotty Allen pred pár rokmi zaujal, keď poskladal iPhone 6S

a všetkých pobavil, keď ukázal ako do iPhone 7 vrátiť naspäť starý dobrý 3,5 mm audio konektor.

Scotty nám predviedol, ako si môžeme vyrobiť, resp. poskladať vlastný telefón. Namiesto obligátneho upozornenia Doma to radšej neskúšajte si môžeme položiť otázku, koľko takéto zariadenie výjde. Ak aj nebudeme rátať cenu práce, určite to bude viac, ako porovnateľný výrobok z e-shopu. 

Pozrite siiPhone 7 s 3,5 mm slúchadlovým jackom existuje a je plne funkčný

Youtuber nám názorne ukázal, že sa naozaj dá poskladať vlastný smartfón „od“ Samsungu. V Európe by sme však takéto diely asi márne hľadali. Okrem toho je veľmi pravdepodobné, že nie všetky diely sú originálne, resp. licencované majiteľmi patentov.

Koľkí z nás by sme si to radi vyskúšali? Ja určite áno. Škoda, že v najbližšom čase nemám naplánovanú cestu do Číny.

ZdrojStrange Parts

Komentáre k článku