Dá sa Xbox One S prerobiť na notebook? Dá!

ZDROJ | Edward Zarick

Herné konzoly si už pomaly píšu svoju históriu. Medzi najnovšie prírastky patrí Xbox One S či PlayStation 4. Avšak práve prvú menovanú si vzal do rúk jeden šikovný chalan a s trochou úsilia ju prerobil na prenosný notebook.

RECENZIAMicrosoft Xbox One S: herná konzola a 4K UHD prehrávač

https://www.youtube.com/watch?v=QyKKaS2bGF8

Edward Zarick využil šikovnejšiu verziu obyčajného Xboxu One a premenil ju na laptop. Vďaka tomu konzola už nebude odkázaná len na video výstup, ale bude možné si ju zobrať kamkoľvek. Samozrejme za predpokladu, že Xbox bude mať neustály príjem elektrickej energie.

Xbox One S notebook
ZDROJ | Edward Zarick

V pomerne malom tele sa teda nachádza samotný Xbox One S a 19 palcový HD monitor od Samsungu. Obsahuje aj fyzické tlačidlá podobné tým z Xboxu, 4K HDMI port, takže bude stále možné pripojiť aj kvalitnejší monitor, ako aj podporu pre HDR.

Pozrite siHeadset CloudX venovaný Xbox hráčom

Notebook je plne funkčný a pracuje bezproblémovo. Ovláda sa samozrejme vďaka ovládaču Xbox, klávesnica teda dostupná nie je. Čo však dostupné bude je ovládač od Samsungu, ktorý bol dodávaný ku monitoru a slúži na upravenie obrazovky podľa chuti hráča.

Xbox One S notebook 2
ZDROJ | Edward Zarick

Toto však nie je prvé úsilie Edwarda vytvoriť unikátnu verziu konzoly. Na videu je vidieť aj predchádzajúcu verziu, Xbox One, ktorý je podstatné väčší.

Xbox One S notebook 5
ZDROJ | Edward Zarick

Čo však nenechá chladným asi žiadneho milovníka konzol je notebook PlayBox 4One, ktorý v sebe skrýva kombináciu oboch konkurentov, a to Xbox One, ako aj PlayStation 4.

PlayBox 4One
ZDROJ | Edward Zarick

Pre všetkých, ktorí majú hlboko do vrecka je tu dobrá správa. Edward svoje upravené verzie konzol aj predáva. Spomínaný Xbox One S s 500 GB úložného priestoru stojí v prepočte 1 340 dolárov, drahšia verzia s jedným terabajtom stojí 1 380 dolárov.

Xbox One S notebook 3
ZDROJ | Edward Zarick

Xbox One S v kombinácii s notebookom môže byť dobrá investícia pre ľudí, ktorí si bez hier nevedia predstaviť život a veľa cestujú. Pre bežného používateľa však pomerne veľká investícia navyše nemusí byť lákavá.

 

 

ZdrojTheVerge,Edsjunk

Komentáre k článku