Cyklo appka, ktorá pomôže vyhnúť sa znečistenému ovzdušiu? Existuje!

ZDROJ | Cowboy

Belgický výrobca elektrobicyklov Cowboy vylepšil svoju appku, ktorá vám pri jazde na bicykli pomôže vyhnúť sa znečisteným oblastiam.

Pozrite siCowboy 3 – elektrický bicykel s karbónovým remeňom

Elektrický bicykel Cowboy 3, ktorý bol predstavený v minulom roku, zaujal karbónovým remeňom a originálnym umiestnením batérie pod sedadlom bicykla. Už vtedy výrobca predstavil vydarenú aplikáciu k bicyklu, ktorá sľubovala , že dokáže bicykel automaticky zamknúť, zaznamenať náraz a monitorovať kvalitu vzduchu. Pri oznámení však táto funkcia nebola dostupná. Portál The Verge informoval, že táto funkcia bola pridaná.

Momentálne si viete stiahnuť vylepšenú iOS a Android appku, ktorá vám umožní si vybrať najrýchlejšiu alebo najzdravšiu cestu k cieľu. Funkcia integruje dáta o kvalite vzduchu od spoločnosti Breezometer, ktorá dokáže zaznamenať znečistenie.

ZDROJ | Breezometer

Pozrite siZem si vydýchla, vďaka koronavírusu sa na celom svete čistí ovzdušie

Dáta sú zaznamenávané na základe 47 000 senzorov, ktoré sú rozmiestnené po celom svete. Do týchto dát pridá spoločnosť informácie o aktuálnej doprave, dymoch, vetre a počasí. Pomocou špeciálnych algoritmov vie vraj Breezometer vypočítať presné zóny znečistenia s maximálnou odchýlkou iba 5 metrov. Práve vďaka takto nízkej odchýlke je aplikácia vhodná pre cyklistov, ktorí sa tak môžu vyhnúť znečisteným oblastiam.

ZDROJ | Breezometer

Aplikáciu si môžete bezplatne stiahnuť na iOS aj Android. Problém je, že Cowboy si využívanie appky poistil vlastníctvom ich bicykla. Preto sa v appke ďalej než po registráciu vášho Cowboy bicykla nedostanete. Pravdepodobne by však zobrazovanie znečistenia malo fungovať aj na Slovensku, keďže Breezometer berie dáta z takmer celého sveta. Na oficiálnej stránke Breezometer si navyše viete pozrieť aktuálnu kvalitu ovzdušia vo vašom okolí.

ZDROJ | Breezometer

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku