Cvičte doma ako profík vďaka Peloton Guide

ZDROJ | Peloton

Nie každý je fanúšikom vydýchaných telocviční, spoločných spŕch a skupinového cvičenia. COVID-19 zamiešal karty aj tým, ktorým sa lepšie cvičí v kolektíve. Spoločnosť Peloton sa už dlhodobo venuje tréningom, ktorým pomáhajú moderné technológie. Inak to nie je ani v prípade Peloton Guide.

Ide o pomerne malé zariadenie vybavené kamerou. K televízoru ho pripojíte cez HDMI, kde si budete streamovať tréningy z knižnice Pelotonu. Kamera bude počas cvičenia sledovať vaše pohyby. Umelá inteligencia vyhodnotí váš pokrok, dokonca vie na obrazovke ukázať ako cvičíte v reálnom čase a vy tak môžete porovnávať vašu formu s trénermi.

ZDROJ | Peloton

Členovia Peloton Guide získajú prístup k rozhraniu Peloton, je podobné ako Peloton Bike alebo Peloton Tread. Členstvo stojí 12,99 dolárov mesačne. Zariadenie sa nedodáva s náradím, takže budete použiť vlastné vybavenie, alebo si ho zakúpiť spolu s Peloton Guide.

ZDROJ | Peloton

Oproti iným produktom od Pelotonu, je Guide pomerne skromný kúsok hardvéru. Výrobca bližšie nespresnil, ako systém funguje, vieme len že pracuje na základe strojového učenia. Algoritmy sú navrhnuté tak, aby motivovali používateľov na dokončenie predvádzaných cvikov a nasledovali inštruktorov.

Pozrite siMáte doma bežca? Doprajte mu na Vianoce super darček

Pomocou Body Activity viete sledovať, na ktorých svalových skupinách ste pracovali. Peloton vám odporučí tréningy zamerané na svaly, ktoré sa do cvikov nezahrnuli. Takto si precvičíte celé telo. Sprievodcu si môžete aktivovať hlasom, lekcia sa dá zastaviť, alebo pretočiť dopredu.

ZDROJ | Peloton

Po skončení cvičenia si môžete objektív na zariadení zakryť a mikrofón deaktivovať, takže sa nemusíte báť o narušenie súkromia.

ZDROJ | Peloton

Novinka sa začne predávať v USA a v Kanade začiatkom roka 2022, cena začína na 495 dolároch. V Európe by sme mali uvidieť Peloton Guide počas budúceho roka.

ZdrojPeloton Guide

Komentáre k článku