Cúvacia kamera je už aj pre bicykle?!

Najstarší katalógový predajca na svete, Hammacher Schlemmer, do svojho katalógu zaradil špeciálnu kameru pre bicykle. Na prvý pohľad vyzerá ako cúvacia kamera automobilu, jej využitie je však iné.

 Hammacher Schlemmer The Bicycle Rearview Camera

The Bicycle Rearview Camera od Hammacher Schlemmer je novinkou vo svete cyklistiky. Sagan ju potrebovať asi nebude, no pre bežného cyklistu sa určite zíde. Veď ako často sa musíte obzerať za seba, keď dáte aj znamenie o zmene smeru jazdy? A to nehovorím o obavách, čo sa rúti po ceste za vami pri dlhších cyklovýletoch… Stačí si tak za cca 150 € kúpiť túto malú kameru, ktorú jednoducho pripevníte na sedlovku pod sedadlo. Nenápadná šošovka s niekoľkými infra svetlami pre snímanie v prítmí a tme prenáša obraz do malého displeja na riadidlách. Škoda len slabšieho uhla snímania, podľa výrobcu len 75°.

 Hammacher Schlemmer The Bicycle Rearview Camera

Ten nie je žiadny top produkt, napriek tomu TFT displej s uhlopriečkou 3,5 palca (cca 8,9 cm) a neznámym rozlíšením by mal ponúknuť dostatočnú kvalitu obrazu na to, aby ste sa vedeli rýchlo zorientovať čo sa deje za vami. Displej upevníte prakticky na akékoľvek riadidlá vďaka pružnému pútku so suchým zipsom. Pod displejom sa nachádza aj Li-Ion batéria, ktorá poháňa nielen displej, ale aj samotnú kameru spojenú tenkým káblom. Výrobca tvrdí, že „utiahne“ obe zariadenia po dobu 10 hodín. Puzdro s displejom a batériou je zároveň odolné voči poveternostným vplyvom a otrasom. Tak hor sa na cesty.

 Hammacher Schlemmer The Bicycle Rearview Camera

Foto: Hammacher Schlemmer 

Komentáre k článku