Curtiss Zeus – elektromotorka, ktorú budete chcieť

Elektromotocykle nie sú žiadnou novinkou, no nie sú tak často oznamované ako autá. Curtiss Zeus je plne elektrickou novinkou, ktorá vás očarí po dizajnovej stránke.

ZDROJ | Curtiss

V minulom roku bolo predstavených viacero projektov elektromotoriek. Spomenieme napríklad Delfast či motorku od Zero Motorcycles.

Firma Confederate Motorcycles v minulom roku zmenila svoje meno na Curtiss v česť Glenna Curtissa, vynálezcu dvojvalcového vidlicového V-twin motoru. Curtiss tento motor uviedol ešte v roku 1903.

Už v roku 1904 Curtiss dosiahol rýchlostný rekord s motorkou s V-Twin motorom a to 108,3 kilometrov za hodinu. v roku 1907 sa mu podarilo dosiahnuť rýchlosť až 219,4 kilometra za hodinu. Do roku 1911 bol Glenn Curtiss najrýchlejším mužom sveta a okrem zásluh vo svete motoriek, dosiahol úspechy aj v letectve.

ZDROJ | Curtiss

Pozrite siZero Motorcycles má nové e-motorky, s ktorými bude radosť jazdiť

Po zmene mena firma Confederate Motorcycles sľúbila, že bude vyrábať iba elektrické motorky. Curtiss Zeus je toho výborným príkladom. Po dizajnovej stránke nádherná motorka, ktorá pripomína stroj z nejakého sci-fi filmu, no zároveň si zachováva určité znaky klasiky.

Motorka Curtiss Zeus je zatiaľ iba konceptom, no detaily už sú známe. Výrobca hovorí, že má ísť o prvý elektrický dvojvalcový motor na svete, čo má označovať dva elektromotory, ktoré by mali motorku poháňať. Výkon má byť 14 kWh alebo 170 koní.

ZDROJ | Curtiss

Pozrite siDelfast – elektrická motorka z Kickstarteru s dojazdom 380 kilometrov!

Množstvo informácií o motorke zatiaľ nie je známych. Predtým než bol model Zeus odhalený, firma Curtiss hovorila o elektromotorke Hercules, ktorá mala byť predstavená a ktorá mala stáť 30 000 dolárov. Otázne je, či motorka Zeus je iba premenovaný Hercules alebo sa jedná o dve rozdielne modely.

Z ďalších technológií motorka bude disponovať kolesami z uhlíkových vláken a nebude chýbať štýlové LED osvetlenie či iPad pod riadidlami. Do predaja by sa mala elektromotorka dostať do roku 2020. Na oficiálnej stránke Curtiss Motorcycles však veľa informácií o tomto zaujímavom koncepte nenájdeme. Čo naň poviete?

ZDROJ | Curtiss

Zdrojautoblog,curtissmotorcycles

Komentáre k článku