Curtiss Zeus – elektrické motorky ako zo sci-fi filmu

ZDROJ | Curtiss

Elektrická motorka, ktorá vyzerá ako z filmu Batman alebo Tron? Presne taká je Curtiss Zeus. Nová séria Café & Bobber ponúka dva štýlové stroje.

Milánsky motocyklový salón EICMA zažíva jedno zaujímavé oznámenie za druhým. Na výstave nechýbala ani firma Curtiss so svojimi motorkami. Výrobca motoriek Curtiss síce predstavil iba koncepty, no v tomto prípade je reálne, že sa ich dočkáme v najbližších rokoch. Curtiss ponúka dva modely – Café a Bobber. Rozdiel je nielen vo farbe, ale aj v spracovaní.

ZDROJ | Curtiss

Pozrite siCurtiss Hera – jednostopová bohyňa príde s V8 batériou

Po dizajnovej stránke vyzerajú motorky samozrejme parádne, no podľa fotiek môžeme očakávať pred finálnou verziou kozmetické úpravy. Motorkám Curtiss Zeus zatiaľ chýbajú spätné zrkadlá a zmenou prejde pravdepodobne aj sedadlo.

Motorka disponuje 140 Kw motorom, ktorý by rýchlosť z 0 na 100 kilometrov za hodinu mal dosiahnuť v priebehu 2,1 sekundy. Dojazd na jedno nabitie by mal byť slušných 450 kilometrov.

Motorka Curtiss Zeus plánuje konkurovať modelu LiveWire od Harley-Davidson. Ten v špecifikáciách zaostáva za motorkou Curtiss. Harley-Davidson LiveWire by mal vedieť zrýchliť z nuly na sto pod 4 sekundy a na jedno nabitie prejsť približne 80 km.

ZDROJ | Curtiss

Pozrite siElektrický Harley-Davidson príde už budúci rok

Uvidíme, ako nakoniec tento súboj elektrických motocyklov dopadne, no netreba zabúdať ani na ostatné firmy, ktoré svoje modely ešte nepredstavili.

Motorky by sa mohli na trhu objaviť v roku 2020. Vtedy sa plánuje ich výroba, takže ešte o nich určite budeme počuť. Informácie o cene či ďalších detailoch týchto futuristických motoriek zatiaľ firma neoznámila. Veríme, že motorky Curtiss Zeus budeme mať možnosť vidieť aj na živo. Ďalšie detaily by sme sa mali dozvedieť ešte do konca tohto roku. Čo na tieto zaujímavé motorky od firmy Curtiss poviete?

ZdrojCurtiss Motorcycles

Komentáre k článku