Curtiss Hades – očakávaná elektrická motorka ide do výroby

ZDROJ | Curtiss Hades

Firma Curtiss si získala priazeň fanúšikov unikátnym a nadčasovým dizajnom svojich motoriek. Curtis Hades je prírastok, ktorého by sme sa mali čoskoro dočkať na cestách.

Po Zeus a Hera ide o tretí model, ktorý dostal pomenovanie podľa gréckeho boha Olympu. Obe predchádzajúce motorky ponúkali odvážny dizajn, no Hades je z nich určite najodvážnejší. Dominantnou časťou je samotná batéria elektrickej motorky, ktorá má tvar náboju a má kapacitu 16,8 kWh. Ako výrobné materiály je použitý hliník a titán, no nechýbajú uhlíkové vlákna.

ZDROJ | Curtiss

Pozrite siCurtiss Hera – jednostopová bohyňa príde s V8 batériou

162 kW motor a 200 Nm krútiaci moment zabezpečia slušný pohon tejto elektrickej motorky. Výrobca žiaľ neuviedol dojazd ani bližšie špecifikácie batérie či samotnej motorky. Jeden z podobných modelov Zeus sľuboval napríklad na jedno nabitie až 450 kilometrov.

Ak vás elektrická motorka Curtiss Hades zaujala, cena je 75 000 dolárov, čo skutočne nie je málo napriek tomu, že ide o prémiový motocykel. Začiatok výroby je naplánovaný na najbližšie dni s termínom dodania na budúci rok, no presný dátum zatiaľ oznámený nebol.

ZDROJ | Curtiss

ZdrojCurtiss

Komentáre k článku