Cupra el-Born má byť športový elektromobil na platforme od VW

ZDROJ | Cupra

Pred vyše rokom SEAT predstavil svoju verziu elektromobilu na platforme MEB, ktorú zdieľa prakticky celá VW Group, vrátane chystaného VW ID.3. Zo SEATu el-Born sa teraz zrodil elektromobil Cupra el-Born, ktorý má byť jeho športovým derivátom. Výsledok? Športový elektromobil s ešte väčším dojazdom.

SEAT el-Born (narodený) na platforme MEB od VW by mal prísť na trh budúci rok s dojazdom 420 kilometrov. Novinka od športovej značky SEATu, Cupra, bude ponúkať ešte väčší dojazd a zaujímavejšie parametre.

Z nuly na 50 km/h to prvá elektrická Cupra dá za 2,9 sekundy. Koľko jej má trvať dosiahnuť stovku výrobca zatiaľ nespresňuje. Cupra el-Born má byť prvým elektromobilom s podvozkom Dynamic Chassis Control Sport (DCC Sport), ktorý má zlepšovať jazdné vlastnosti.

ZDROJ | Cupra

V podlahe bude osadených 77 kW/h využiteľnej batérie z celkových 82 kW/h. Nabíjať sa bude pravdepodobne 100 kW výkonom na DC nabíjačkách. Potešiť má dojazdom 500 km, čo je ešte viac ako v prípade SEATu el-Born.

Mierne rozdielny je i dizajn, ktorý je ešte o čosi ostrejší a drsnejší. Športový bude aj interiér so športovými sedačkami z alcantary. Mnohé ďalšie materiály sú ale z recyklovaných materiálov.

ZDROJ | Cupra

Minimalistický interiér bude mať dva displeje, hlavný v stredovej konzole bude dotykový. Športový volant má disponovať tlačidlom Drive Profile Selection pre rýchlu zmenu jazdných režimov.

Zaujímavé je, že Cupra el-Born sa bude vyrábať v nemeckej fabrike VW v Zwickau. Ďalšie detaily o novinke zatiaľ nie sú známe. Vyrábať sa budú pravdepodobne oba modely – SEAT el-Born i Cupra el-Born, tak, ako sa vyrábajú súčasné modely SEATu a Cupry. Novinka má prísť na trh taktiež budúci rok.

ZDROJ | Cupra

ZdrojCupra

Komentáre k článku