CUBE predstavilo koncept mestskej elektrickej mobilty budúcnosti

ZDROJ | CUBE

Firma vyrábajúca bicykle, rozpracovala nápad na trojkolesový elektrický bicykel, s ktorým pôvodne prišla automobilka BMW, ktorý bude ideálnym mestským dopravným prostriedkom budúcnosti.

Ideálny na nákupy, ale aj na presúvanie sa s deťmi. Šikovný trojkolesový elektrický bicykel od CUBE bude vhodný na rôzne situácie vrátane prenášania tovaru či potravín. Do zadnej časti bicykla bude možné umiestniť nákup, debničku či dieťa. Zadnú časť si viete prispôsobiť a viete do nej umiestniť dve sedadlá s popruhmi pre deti.

V prípade že sa rozhodnete prenášať potraviny či tovar, nebude chýbať ochranná sieťka alebo kryt proti dažďu. Celková nosnosť zadného nosiča je až 60 kilogramov a nosnosť samotného bicykla spolu s nosičom je 220 kilogramov. Pokiaľ na bicykli bude chýbať ešte ďalšia kapacita, je možnosť si dokúpiť doplnkový predný nosič s kapacitou ďalších 20 kilogramov.

Pozrite siNimbus Halo – elektrická trojkolka budúcnosti

CUBE v spolupráci s BMW vytvorili unikátny dopravný prostriedok, ktorý kladie dôraz na životné prostredie. Keďže ide v súčasnosti iba o koncept, informácie o výkone motora, dojazde či kapacite batérie zverejnené neboli. Uvidíme, či sa niekedy v budúcnosti tohto bicyklu dočkáme. Na stránke CUBE je však informácia, že samotná výroba by sa mala uskutočniť a bicykel by tak nemal ostať len na papieri.

Samotná cena taktiež nebola oznámená, no keďže sa jedná o značky CUBE a BMW, nemôžeme čakať zrovna nízku cenu.

ZdrojCUBE

Komentáre k článku