CSR Racing: preteky v Dragu s krásnou grafikou

Android ako herná platforma má za sebou veľké pokroky. V oblasti automobilových pretekov zdarma sme dlho za favorita považovali Drag Racing, potom však prišiel Gameloft a jeho GT Racing: Motor Academy. Aj tento titul však musel kapitulovať pred kvalitami Real Racing 3 od EA. CSR Racing trón síce neobsadí, je to však špecialista na veľmi populárne preteky v dragu.

CSR Racing

Hra je rozdelená do 5 sezón, resp. území piatich pretekárskych tímov. V každej sekcii sa nachádza päť položiek. Prvá nazvaná rebríček obsahuje čosi vyše 20 pretekov (samozrejme v dragu, o tom je celá hra) s čoraz rýchlejšími súpermi. Druhá voľba predstavuje pomerne ľahkú možnosť zarobiť si nejaké drobné na upgrady či rovno nový voz. Tretia možnosť je obmedzená, ide o „daily challenge“ – zopár jázd každý deň môžete odjazdiť na požičanom aute. Štvrtá voľba predstavuje meranie síl s bossom územia, pričom pred samotným súbojom musíte poraziť jeho pomocníkov. Posledná položka zastupuje mechanika, ktorý za niekoľko cenných zlatiek dočasne vyladí vaše vozidlo.

CSR Racing

Ovládanie hry je jednoduché – pred štartom treba pridať plyn do optimálnych otáčok, potom už len radíte prevodové stupne a prípadne aktivujete jednorazové nitro. Pritom si môžete užívať nádhernú 3D grafiku, verné modely vozidiel zvučných značiek (od Fordu až po Pagani) a reálne zvuky. Za dokončenie krátkych pretekov (jeden trvá približne 15 sekúnd) získavate doláre, ktoré môžete použiť na veľmi potrebné vylepšovanie vozidla nákupom širokej palety výkonnejších súčiastok. Ak sa vám bude veľmi dariť, môžete si zakúpiť aj nové vozidlo, ale za celý priebeh hry zrejme budete používať maximálne 5 áut, na každé územie (t. j. úroveň) jedno. Problém je v tom, že obtiažnosť hry rýchlo rastie a hoci sú upgrady čoraz drahšie, ich prínos klesá. Ešte nepríjemnejší je systém „tankovania“ paliva, ktorý vás má prinútiť, a veríme že mnohých aj prinúti, k plateniu reálnymi peniazmi. Totiž na plnú nádrž si zajazdíte 10 dragov (súboj s bossom vás stojí až 2/10 nádrže) a každá desatina sa dobíja až 8 minút. T. j. jazdíte približne 5-10 minút a potom musíte vyše hodiny čakať na dobíjanie. Aj kvôli tomu je hra dosť ťažká, pokiaľ sa teda stoj čo stoj rozhodnete neplatiť – verte však, že popri parádnej zábave to niekedy budú aj poriadne nervy.

Link na stiahnutie

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne LG Optimus G.

Foto: Google Play

Komentáre k článku