CSC Monterey – keď plne elektrická Honda Super Cub vlastne nie je Honda

ZDROJ | CSC Motorcycles

Honda Cub či Super Cub je jednostopovou ikonou, ktorej sláva sa však s postupnou elektrifikáciou tohto segmentu trochu vytráca. Keď sa k činu nemá Honda, iniciatívu preberá kalifornská spoločnosť CSC Motorcycles.

Nejaká tá podoba pri retro produktoch je nevyhnutná, každý dizajnér sa predsa necháva inšpirovať tými istými ikonickými prvkami z danej doby. Toto je však celkom iný prípad, nový elektrický skúter CSC Monterey je takmer dokonalou kópiou Hondy Cub, ktorej sa mimochodom od roku 1958 predalo celosvetovo už viac ako 100 miliónov kusov.

ZDROJ | Honda

Honda tu a tam elektrifikáciu tohto modelu naznačuje už od roku 2009. Ako upozorňuje portál Electrek, už vtedy sme mali možnosť spoznať vynovený EV-Cub, ktorý sa však nikdy nedostal do predaja. Stojaté vody sa v tomto smere pohli v roku 2016, kedy Honda požiadala o nádejný patent.

ZDROJ | Honda

Na dvere nám však už klope rok 2021 a elektrická Honda Cub je stále v nedohľadne. S podtitulom „2021“ však na trh mieri CSC Monterey, ktorá kopíruje svojho predchodcu takmer do poslednej skrutky.

Pod „kapotou“ má táto novinka elektromotor s kontinuálnym výkonom 1,5 kW a maximálnym výkonom 2,6 kW. Maximálne dosiahne rýchlosť 52 km/h, čo je na mestský skúter ideál, najmä ak vezmete do úvahy jeho cenu. Bez ďalších doplatkov bude na americkom trhu dostupný za cenu od 1 995 dolárov.

Na jedno nabitie prejde CSC Monterey zhruba 32 až 100 kilometrov. Za týmto veľkým rozpätím stojí vplyv hmotnosti vodiča a cestných podmienok, ktoré môžu v takejto extrémnej miere ovplyvňovať dojazd. O napájanie elektromotora sa postará 60 V/26 Ah vymeniteľná batéria.

Pozrite siToyota verí vodíku, aj elektromobilom. Nová batéria má byť prelomová

Konštrukčne je novinka pripravená na hmotnosť do 136 kilogramov, takže teoreticky odvezie aj dve ľahšie osoby. Miesto pre druhého cestujúceho bude zrejme možné nahradiť batožinovým priestorom. Vo výbave skútru dokonca nechýba ani USB konektor pre nabíjanie.

ZdrojCSC Motorcycles

Komentáre k článku