CSC fotoaparátom Sony natočili celovečerný film

The Possession of Hannah Grace je názov nového filmu z dielne Sony Pictures a štúdia Screen Gems (Don’t Breathe). Hoci ide takmer B-čkový o horor, zaujímavé je čosi iné. Tvorcovia na natočenie tohto celovečerného filmu použili iba CSC fotoaparát s logom Sony.

https://www.youtube.com/watch?v=RHAgri92JP8

Konkrétne ide o model Sony A7S II, full-frame lahôdku s 12,2 Mpx snímačom, ktorý má citlivosť na úrovni ISO 409 600. Svoje schopnosti tak fotoaparát ukázal hlavne v tmavých scénach, o ktoré nie je v horore núdza. S práve tými majú často podstatne drahšie a vybavenejšie hollywoodske kamery problémy. Sony A7S II nie.

Samozrejmosťou fotoaparátu je natáčanie v 4K Ultra HD rozlíšení v XAVC S formáte s profilmi S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3 a S-Gamut/S-Log2 . Profesionálom to tak uľahčilo prácu pri postprodukcii.

ZDROJ | Sony

Pri natáčaní boli používané viaceré modely, každý s iným objektívom Hawk, takže počas natáčania nebolo nutné objektívy meniť a všetko nastavovať pre konkrétny model. Film The Possession of Hannah Grace stál možno práve aj vďaka lacnejším kamerám 10 miliónov dolárov. Na hollywoodsky film ide o pomerne malú sumu.

Každopádne, Sony ukázalo čoho je schopné špičkové CSC. Aj vďaka tomu si CSC fotoaparáty obľubujú nielen noví fotografi a filmári, ale aj zarytí zrkadlovkári, ktorí na ne nedali dopustiť. Tak, ako sme sa kedysi rozlúčili s analógovými zrkadlovkami a stredoformátovými aparátmi, postupne sa rozlúčime aj s digitálnymi zrkadlovkami, ktoré nahradia CSC. Po nich prídu zas aparáty vo veľkosti kompatku s výkonom dnešnej profi zrkadlovky….

ZDROJ | Sony

ZdrojSony

Komentáre k článku