Crossover Alpha Jax vám zabrnká na nostalgickú strunu svojím retro dizajnom

ZDROJ | Alpha Motor Corporation

Kalifornská spoločnosť Alpha Motor Corporation nadväzuje na svoje nedávno predstavené elektrické kupé Ace novým crossoverom Alpha Jax. Spoločný s ním má dizajn aj kľúčové parametre, zaujme však skôr mimomestských dobrodruhov.

Osobné autá sa vďaka elektrifikácii postupne modernizujú, pri ich tvorbe sa však dizajnéri čoraz častejšie nechávajú inšpirovať minulosťou. Typickým príkladom toho je aj Honda e, ktorá už zopár mesiacov brázdi aj naše cesty. Dizajnom vlastne nemá ďaleko ani od nového crossoveru Alpha Jax.

Jax sa už podľa vzhľadu nezľakne ani nespevnených ciest, v základe pri cene 38 000 dolárov však ponúkne iba predný náhon. Štvorkolka sa z neho stáva až za príplatok vo výške 10 000 dolárov. V oboch verziách ponúka 75 kWh batéiu, ktorá mu má vystačiť na zhruba 400 kilometrov na jedno nabitie.

Aj keď novinka pôsobí navonok poriadne retro, vo vnútri je až prekvapivo moderná a elegantná. Nechýba jej ani priestranný infotainment displej v centre palubnej dosky a digitálny kokpit. Zvyšok interiéru podľa fotografií tvorí textilný povrch skombinovaný s drevom.

ZDROJ | Alpha Motor Corporation

Alpha Jax je v tejto chvíli iba 3D model, z ktorého sa však má stať skutočný elektromobil už v roku 2023. Do tej doby je celkom možné, že jeho parametre či dizajn prejdú menšou úpravou. Dúfajme však, že úpravou nahor neprejde cena. Pri aktuálnej štartovacej cene totiž ide o skutočne zaujímavý a konkurencieschopný kúsok, ktorého vývoj a následný príchod na trh budeme určite podrobne sledovať.

ZdrojAlpha Motor Corporation

Komentáre k článku