Creative ukázal svoje novinky pre túto jeseň

Novinky, ktoré si pre nás spoločnosť Creative pripravila sme mali možnosť vidieť už počas výstavy IFA 2016, teraz však nastal čas, aby sa všetky nové produkty dostali aj na náš trh. Hneď na úvod uvedieme, že novinky, ktoré Creative prináša sa postupne od konca septembra až do novembra začnú predávať aj u nás.

creative-sk-launch-jesen-2016_02

Na to, že Creative ponúka reproduktory a slúchadlá sme si už zvykli, prekvapením tohto roku sa teda stal prvý produkt bezdrôtovej bezpečnostnej kamery Creative Live! Cam IP SmartHD.

Jedná sa v tomto prípade o inteligentnú Wi-Fi monitorovaciu IP kameru, ktorú samozrejme môžete ovládať pomocou aplikácie vo vašom smartfóne. Kamera ponúka možnosť neustáleho nahrávania 720p videa v 110° širokom uhle pohľadu.

creative-sk-launch-jesen-2016_14

Ku kamere si môžete za 6,99 € mesačne aktivovať aj cloudové úložisko. To bude prvých 30 dní dostupné zadarmo. Nová IP kamera sa bude predávať za 69,99 €.

creative-sk-launch-jesen-2016_12

Okrem IP kamery Creative predstavil aj novú Full HD 3D kameru Creative BlasterX Senz3D, ktorá je vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Intel. Okrem kvalitného streamovania videa dokáže lokalizovať objekty, vykonávať 3D skenovanie, či ovládanie pomocou gest.

creative-sk-launch-jesen-2016_13

Kamera bude kompatibilná s novým systémom prihlásenia Windows Hello a do predaja sa dostane za 229,99 €.

Pozrite siSound BlasterX Katana rozsekne miestnosť zvukom

Samozrejme nechýbajú ani novinky medzi reproduktormi. Jednou z najväčších je soundbar Creative Sound BlasterX Katana, ktorý v kombinácii s dodávaným subwoferom ponúkne 7.1 priestorový zvuk.

Prekvapením sú aj individuálne meniče s DSP, či bohaté možnosti pripojenia vrátane optického pripojenia, alebo USB pre prehrávanie priamo z USB kľúča.

Creative Sound BlasterX Katana live

Ak vás nebude baviť unikátny systém osvetlenia s 16,8 miliónmi farieb, môžete ho jednoducho vypnúť. Katana sa bude predávať za 299,99 €.

creative-sk-launch-jesen-2016_07

Hráči počítačových hier budú mať okrem soundbaru na výber aj z nových reproduktorových systémov Sound BlasterX KRATOS S3 a KRATOS S5.

Oba systémy ponúkajú kvalitnú reprodukciu pre hranie hier, pričom základným rozdielom je samozrejme výkon. Kým KRATOS S3 ponúkne výkon 49 W RMS, v prípade väčšieho súrodenca to bude 60 W RMS.

Systém Sound BlasterX KRATOS S5 navyše podobne ako Katana ponúkne aj možnosť RGB LED osvetlenia. Cena reproduktorového systému Sound BlasterX KRATOS S3 bude 89,99 € a väčši KRATOS S5 vás bude stáť 159,99 €.

creative-sk-launch-jesen-2016_06

Inovácie sa nevyhli ani prenosným reproduktorom. Novinkou sú napríklad reproduktory Creative NUNO a NUNO Micro, ktoré sú doslova dizajnovým doplnkom. Výrobca totiž v ich prípade potiahol telo reproduktorov látkou, vďaka čomu získali na exkluzivite.

Rozdiel v prípade tejto dvojice je samozrejme v počte meničov a najmä veľkosti. Reproduktory navyše môžete navzájom spárovať a získať tak priestorový zvuk.

Pozrite siCreative Nuno a Nuno Micro – elegantný doplnok vašej izby

Creative NUNO sa bude predávať za 49,99 € a Creative NUNO Micro za 29,99 €.

creative-sk-launch-jesen-2016_03

Ak vám nevyhovuje látka, Creative má pre vás novinky v podobe modelov MUVO 2 a MUVO 2c. Prenosné Bluetooth reproduktory, ktoré ponúknu ochranu proti pošpliechaniu (IP66), vstavaný MP3 prehrávač, či v prípade väčšieho MUVO 2 až 10 hodín výdrže na jedno nabitie.

Pozrite siCreative Muvo 2 a Muvo 2c sa vody neboja

Reproduktory budú dostupné v červenej, modrej, šedej a čiernej farbe. V prípade MUVO 2c šedú nadradí zelená. A aké budú ceny? MUVO 2 sa bude predávať za 79,99 € a menší MUVO 2c bude stáť 49,99 €.

Creative Muvo 2c live 1

Recenziu reproduktoru Creative iRoar sme vám priniesli už dávnejšie. Výrobca však teraz predstavil aj jeho zmenšenú verziu iRoar Go, ktorý aj napriek menším rozmerom ponúkne poriadnu dávku technológií.

Jednou z nich je napríklad SuperWide. Vďaka nej dosiahne aj malý reproduktor široký priestorový zvuk. Samotný reproduktor pritom disponuje až piatimi meničmi a ako sme v prípade výrobcu zvyknutí, aj množstvom možností pripojenia.

RECENZIACreative iRoar – nie inteligentný, ale vraj najinteligentnejší

Okrem Bluetooth samozrejme nechýba ani integrovaný slot na microSD kartu, či USB. Poteší aj odolnosť voči striekajúcej vode (IPX6), 12 hodinová výdrž, alebo možnosť nastavenia zvukového profilu pomocou aplikácie Sound Blaster Connect.

Creative pre svoj reproduktor pripravil aj bohaté príslušenstvo, vďaka ktorému môžete mať reproduktor v elegantnom obale. iRoar Go sa bude predávať za 199,99 €.

Športovcov určite potešia nové slúchadlá Outlier Sports, ktoré sú bezdrôtové a ponúknu ochranu voči potu a poveternostným podmienkam. Môžete s nimi teda bez problémov behať aj v daždi.

recenziaCreative Outlier Sports – športové slúchadlá za prijateľnú cenu

creative-outlier-sports-tb_01

Veľkým plusom je aj ich hmotnosť na úrovni 15 gramov a výdrž na jedno nabitie. Tá dosahuje 11 hodín. Samozrejmosťou je integrovaný mikrofón pre možnosť prijímania telefonických hovorov. Nové slúchadlá Creative Outlier Sports sa budú predávať za 69,99 €.

creative-outlier-sports-tb_02

Poslednou novinkou v prípade slúchadiel Creative je model Flex, ktorý predstavuje prenosné káblové slúchadlá. Ponúkajú jednoduchý systém skladania, vďaka ktorému vám v batožine nezaberú príliš veľa miesta.

Personalizáciu v ich prípade dosiahnete vďaka vymeniteľným prúžkom rôznych farieb. Slúchadlá Flex majú koncovú cenu 39,99 €.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku