Creative Omni – audio do celého domu

Na IFA 2017 debutoval aj zaujímavý reproduktor novej generácie. Jedná sa o multi-room reproduktor Creative Omni, ktorý je ako stvorený pre streamovacie služby.

Spoločnosť Creative Technology sa môže pochváliť svojim debutom vo svete Wi-Fi reproduktorov. Výhodou reproduktora je možnosť prepojiť viacero reproduktorov a vytvoriť tak multi-room systém vo svojom byte či dome.

Reproduktor spolupracuje s aplikáciou Sound Blaster InterConnect, ktorá umožňuje používateľom streamovať zvuk zo smartfónu alebo tabletu pre jeden alebo aj všetky reproduktory súčasne. Aplikácia je podporovaná ako pre Android, tak aj pre iOS zariadenia.

ZDROJ | Creative

Pozrite siCreative X-Fi Sonic Carrier – prémiový audio systém za prémiovú cenu

Čo sa týka populárnych streamovacích služieb, reproduktor podporuje Spotify Connect, iHeartRadio a iné. Creative Omni disponuje 1,5” neodymiovými meničmi plus dvomi vstavanými pasívnymi radiátormi, ktoré sľubujú hlboké basy. Reproduktor umožňuje ako vertikálne tak aj horizontálne umiestnenie.

V prípade, že používate reproduktor v kúpeľni, určite vás poteší odolnosť voči striekajúcej vode. Postará sa o ňu certifikát IPX4. Na výber máte dve farebné spracovania – čierna a biela.

ZDROJ | Creative

Pozrite siCreative predstavuje reproduktor Halo, ktorý hýri farbami

Z hľadiska pripojiteľnosti ponúka Creative okrem Wi-Fi aj štandardný Bluetooth 4.2, AUX port a microSD kartu. Výdrž batérie je slušných 8 hodín v prípade, že počúvate cez Bluetooth.

Podporované hudobné formáty sú: MP3, WMA, WAV, ALEC AAC+, FLAC, APE a OGG. Creative však len pri reproduktore Creative Omni nekončí. Okrem neho plánuje predstaviť ďalšie 4 nové Bluetooth reproduktory.

Creative Halo s osvetlením, Creative Chrono s rádiobudíkom, Creative iRoar Go s 5-meničmi a technológiou SuperWide a Creative MUVO 2 s podporou Stereo Wireless Link a hlbokými basmi. Všetky reproduktory nájdeme na výstave IFA 2017 v Berlíne.

ZDROJ | Creative

Creative Omni sa začne predávať koncom októbra za cenu 129,99 eur.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

ZdrojCreative

Komentáre k článku