Creative Nuno a Nuno Micro – elegantný doplnok vašej izby

ZDROJ | Creative

Na medzinárodnej výstave IFA 2016 svoje novinky prezentovala aj spoločnosť Creative, ktorá si pre túto príležitosť pripravila hneď niekoľko noviniek. Jednou z nich sú aj štýlové prenosné Bluetooth reproduktory Creative Nuno a Nuno Micro.

Creative Nuno IFA 9
ZDROJ | Creative

V japončine znamená „Nuno“ tkané plátno a preto neprekvapí, že Creative použil tento názov na svoje nové reproduktory, ktoré sú ako prvé potiahnuté tkaninou. Okrem toho, že sa reproduktory stanú prenosným zdrojom hudby, budú vďaka svojmu unikátnemu dizajnu aj veľmi dobrým a minimalistickým doplnkom.

Dvojica nových reproduktorov zahŕňa kompaktný reproduktor Creative Nuno a jeho ešte menšie súrodenca s prívlastkom Micro. Väčší z dvojice, Nuno má rozmery 185 x 60 x 63 mm a jeho hmotnosť je 390 gramov.

Pozrite siCreative iRoar – nie inteligentný, ale vraj najinteligentnejší

Model Micro oproti tomu ponúkne skutočne minimálne rozmery 75 x 60 x 63 mm a hmotnosť 180 gramov. Oba reproduktory sa k zdroju hudby pripájajú pomocou technológie Bluetooth 2.1, pričom využiť môžete aj 3,5 mm audio konektor.

Creative Nuno Micro IFA 7
ZDROJ | Creative

Základným rozdielom medzi oba reproduktormi je okrem veľkosti aj počet meničov. Kým menší model má iba jeden menič, v Creative Nuno sú meniče rovno dva.

Pozrite siCreative Sound Blaster X7: budete ho milovať a to nielen pre jeho vzhľad

Výdrž väčšieho modelu Nuno je na úrovni 6 hodín, pričom menší model Nuno Micro vydrží na jedno nabitie batérie hrať štyri hodiny. Nabíjanie batérie sa vykonáva prostredníctvom microUSB konektora.

Creative Nuno IFA 7
ZDROJ | Creative

Obe novinky sa začnú na našom trhu predávať už tento mesiac, pričom cena menšieho reproduktora Creative Nuno Micro bude 29,99 €. Creative Nuno bude stáť 49,99 €.

ZdrojCreative

Komentáre k článku