Cowboy 4 – elektrický bicykel snov s remeňom namiesto reťaze

ZDROJ | Cowboy

O belgickom start-upe Cowboy sme písali už minulý rok pri predstavovaní ich modelu Cowboy 3. Najnovšie prichádza s novým modelom 4.

Na prvý pohľad sa dizajn oproti predchádzajúcemu modelu príliš nezmenil. Minimalistický čierny dizajn, batéria skrytá v ráme a karbónový remeň sú charakteristické znaky bicyklu Cowboy. Novinkou je vyšší krútiaci moment, ktorý pri tomto modeli dosahuje 45 Nm. Výsledkom by tak malo byť lepšie zrýchlenie. Bicykel disponuje 250 W motorom.

ZDROJ | Cowboy

Pozrite siCowboy 3 – elektrický bicykel s karbónovým remeňom

Cowboy bicykle sú tiež charakteristické iba jedným prevodom, keďže sú určené primárne do miest. Výhodou spomínaného remeňa je lepšia výdrž a takmer nulová údržba oproti klasickým reťaziam. Výhodou je tiež nižšia hlučnosť a tiež žiadne špinavé mazivo či problém so spadnutou reťazou.

Batéria je skrytá v ráme priamo pod sedadlom a ponúka 360 Wh kapacitu. Výsledkom by mal byť dojazd na úrovni približne 70 kilometrov. Maximálna rýchlosť so zapnutou asistenciou je do štandardných 25 kilometrov za hodinu. Nabitie na 100 % by malo trvať maximálne 3,5 hodiny.

ZDROJ | Cowboy

Pozrite siRibble Endurance SL e Hero – elektrický bicykel, ktorého hmotnosť vás dostane

Samozrejmosťou sú rôzne smart funkcie ako napríklad senzor proti ukradnutiu, integrované svetlá, podpora pre aplikáciu či možnosť si smartfón magneticky pripnúť priamo na riadidlá, kde vám bude práve appka ukazovať navigáciu či údaje. Tento magnetický držiak vie dokonca smartfón bezdrôtovo nabíjať. Bicykel tiež vie rozoznať pád alebo sa odomknúť pokiaľ spozná cez smartfón, že ste pri ňom. Niektoré funkcie sú však spoplatnené.

Hmotnosť bicykla Cowboy 4 je 19 kilogramov a cena je nastavená na prijateľných 2 490 €. K dispozícii sú dva modely – C4 a C4 ST. Rozdielom je iba odlišný rám, ktorý je pri modeli ST jednoduchší na nasadanie.

ZdrojCowboy

Komentáre k článku