Cowboy 3 – elektrický bicykel s karbónovým remeňom

ZDROJ | Cowboy

Belgický start-up Cowboy predstavil nový elektrický bicykel Cowboy 3. Ten ponúka originálne umiestnenie batérie a tiež karbónový remeň miesto klasickej reťaze.

Bicykel Cowboy 3 pôsobí veľmi minimalisticky a štýlovo. Výrobca umiestnil do rámov integrované svetlá, takže bez problémov si s ním pojazdíte aj vo večerných hodinách.

Pozrite siGogoro Eeyo – elektrický bicykel, ktorého hmotnosť poráža konkurenciu

Výrobca sľubuje, že remeň by mal vydržať bez problémov 30 000 kilometrov. Bicykel Cowboy 3 tiež ponúka kolesá, ktoré by mali byť odolné voči defektom.

Batéria je originálne umiestnená v ráme pod sedadlom, nie ako u ostatných bicyklov, kde je batéria umiestnená v druhej časti rámu. Samozrejmosťou je možnosť vybratia batérie a jej nabíjanie oddelene. Maximálny čas nabitia na 100 % má byť 3,5 hodiny.

ZDROJ | Cowboy

Bicyklu samozrejme nechýba podporná aplikácia, ktorá umožňuje bicykel automaticky zamknúť, no zvládne tiež monitorovať kvalitu vzduchu a zaznamenať náraz. Znamená to, že pokiaľ napríklad z bicykla spadnete, aplikácia by mala poslať výstrahu najprv vám a pokiaľ na ňu nezareagujete, pošle výstrahu na núdzové číslo, ktoré si zvolíte.

Slušná je aj hmotnosť bicykla, ktorá je 16,9 kilogramov, čo je o zhruba 5 kilogramov menej, než ponúkajú konkurenčné elektrické bicykle. Batéria má hmotnosť 2,4 kilogramov a podľa stránky ponúka maximálny dojazd 70 kilometrov na jedno nabitie.

ZDROJ | Cowboy

Pozrite siRiide 2 – elektrický bicykel, ktorý si môžete aj prenajať

Výhodou je tiež funkcia detekcie pri krádeži, ktorá vás dokáže upozorniť kedykoľvek. Samotný motor sa dodatočne nenastavuje a ani si nemôžete nastaviť režimy. Bicykel jednoducho začne pomáhať pri zašliapnutí do pedálov.

Pokiaľ vás bicykel Cowboy 3 zaujal, dostupný je v troch farebných spracovaniach – čiernej a dvoch verziách šedej. Cena elektrického bicyklu je 2 290 € a k dispozícii bude od konca júla.

ZdrojCowboy

Komentáre k článku