Cosmo Bike – LED svetlo pre cyklistov a korčuliarov

ZDROJ | Cosmo Connected

Bezpečnosť cyklistov (ale aj korčuliarov – teraz myslíme cestných, nie tých na ľade) je mnohými stále braná na ľahkú váhu a najmä pri zníženej viditeľnosti je riziko nehody ešte väčšie. Pomôcť sa snažia napríklad inteligentné prilby so zabudovanými svetlami.


Takúto prilby sú však často drahé, navyše každý zodpovedný cyklista už tú svoju prilbu má. Cosmo Bike od francúzskeho start-upu Cosmo Connected je však samostatné svetlo s LED diódami, ktoré sa na rôzne typy prílb jednoducho pripevní.

https://www.youtube.com/watch?v=wpXkMXRx5JU

Navyše poskytuje viacero funkcií. Môže slúžiť ako „brzdové“ svetlo a zasvieti, resp. zintenzívni svetlo pri spomalení alebo zastavení. Cosmo Bike zastúpi aj funkciu smerových svetiel (blinkre, smerovky…).

Pozrite siNové inteligentné cyklistické prilby Livall už aj u nás

ZDROJ | Cosmo Connected

Táto funkcionalita môže fungovať automaticky cez SatNav (prostredníctvom preddefinovanej trasy v aplikácii), ručne v aplikácii v smartfóne, alebo voliteľným diaľkovým ovládaním.

Nezanedbateľnou funkciou, ktorá aj v prípade nehody môže ešte zachrániť život, alebo aspoň zmierniť následky, je upozornenie na pád. Vo svetle sú zabudované senzory, ktoré v takomto prípade spustia alarm a informujú určených členov rodiny alebo priateľov, že ste v núdzi.

Podobné svetlo, určené pre motokárov, firma z Paríža už predáva. Cena tohto, cyklistického má byť 59 $ alebo 59 € a jeho predaj začne na jeseň 2018.

ZdrojCosmo Connected,Cosmo Connected/YouTube

Komentáre k článku