CorelDRAW prichádza po 18-tich rokoch na Mac!

ZDROJ | Corel

Úplne nová verzia softvérového balíka CorelDRAW pre rok 2019 prichádza nielen pre Windows, ale aj macOS. Naposledy sa tak stalo v roku 2001, čo je už skutočne dávno. Aj tento profesionálny balík od kanadskej firmy Corel prináša niekoľko noviniek a vylepšení.

Pre používateľov počítačov oboch najznámejších platforiem ponúka Corel kompletnú sadu nástrojov pre tvorbu, napríklad vektorové grafické návrhy či ilustrácie.

Okrem samotnej aplikácie CorelDRAW nájdeme v sade aplikáciu Corel Photo-Paint – tá poskytuje pokročilé nástroje na úpravu fotografií, Corel Font Manager umožňujúcu organizovanie knižnice fontov a AfterShot 3 HDR umožňuje spracovanie súborov RAW.

ZDROJ | Corel

Používateľov pracujúcich na Macoch určite poteší informácia, že sada obsahuje úplnú optimalizáciu pre macOS Mojave vrátane Dark Mode. Nechýba ani podpora Touch Baru, ktorá poskytuje rýchly prístup k najčastejšie používaným nástrojom. Podotýkame, že CorelDRAW beží len na najnovších OS od verzie 10.12.

Systémové požiadavky pre Mac

Náš tím CorelDRAW, ktorý oslavuje 30 rokov špičkovej grafiky, neustále inovuje a prináša nové produkty, ktoré sľubujú, že dramaticky zmenia prostredie dizajnérskeho softvéru.

John Falsetto, senior riaditeľ produktov CorelDRAW

ZDROJ | Corel
Systémové požiadavky pre Windows

Corel prináša nové nedeštruktívne efekty pre bitmapové a vektorové objekty, väčšiu kontrolu nad objektmi, vrstvami a stránkami či vylepšenú prácu pre dokumenty s výborným obrazom.

Corel podporuje zdieľanie súborov do cloudu, čo ocenia používatelia, ktorí nie sú v blízkosti počítača s uloženými prácami. Import a export súborov je možný z formátov CDR, PDF, PNG, JPEG a SVG.

Corel je ideálny na tvorbu originálnych ilustrácií, nápisov a log pre tlač i webZDROJ | Corel

Vektorové ilustrácie sú tradične silné nástroje CorelDRAW, šikovní dizajnéri dokážu premeniť základné línie a tvary na náročné umelecké diela. Krivky sa dajú vytvárať s mnohými univerzálnymi nástrojmi na tvarovanie a kreslenie, ku ktorým sa môžu pridajť kreatívne efekty ako napríklad Contour, Envelope, Blend, Mesh Fill.

Aj k tomuto softvérovému balíku prikladá Corel tzv. kliparty. V najnovšej sade je viac ako 7 000 bezplatných klipartových a automobilových šablón, 1 000 digitálnych obrázkov s vysokým rozlíšením, 1 000 fontov TrueType, 150 profesionálne navrhnutých šablón a viac než 600 výplní fontov, vektorov a bitmapových výplní.

Nová verzia CorelDRAW Graphics Suite 2019 je už k dispozícii na stiahnutie. Tento profesionálny balík však nie je lacný, plná verzia stojí 699 eur. Jeho najbližší konkurent je Adobe a jeho Illustrator,  Affinity Designer, Photoshop a Lightroom.

ZdrojCorelDRAW

Komentáre k článku