Coolpad Rogue, smartfón s LTE za menej ako 50 €

ZDROJ | CoolpadCoolpad Rogue

Len pred pár týždňami sa na Slovensku začal predaj smartfónov Coolpad, novej značky na našom trhu. V týchto dňoch sa dozvedáme o ďalšom mobilnom prírastku z dielne čínskeho producenta.

Coolpad Rogue je síce zatiaľ uvádzaný na trh v USA u operátora T-Mobile, avšak aj na jeho cene je vidieť, podobne ako aj na nami recenzovaných modeloch Modena a Porto, že Coolpad sa nebojí isť do cenovej vojny so zvučnejšími výrobcami.

Pozrite siCoolpad Modena: pekný dizajn, skvelá cena, ale slabý výkon

Z predstavených parametrov modelu Rogue zisťujeme, že jeho hnacou jednotkou je dvojjadrový 1,1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon, ktorý dopĺňa RAM pamäť veľkosti 1 GB. Úložný priestor má veľkosť 4 GB a je možné ho doplniť microSD kartou do 32 GB. 4-palcový displej má primerané WVGA rozlíšenie, teda 800 x 480 px, nad ním je webová VGA kamera a hlavný, zadný fotoaparát má 2 Mpx snímací čip.

Čo je však na smartfóne Coolpad Rogue najzaujímavejšie je podpora LTE a cena, ktorá je „za veľkou mlákou“ stanovená na 49,99 $. Kedy a či vôbec sa Rogue dostane do Európy,  je zatiaľ otázne. Určite by však do svojej triedy privial nový vietor.

 

ZdrojPR Newswire

Komentáre k článku