Coolpad prichádza do Európy s novými modelmi a logom

ZDROJ | Coolpad

Jeden z desiatich najväčších výrobcov v Číne, spoločnosť Coolpad, ktorá bola na európskych trhoch už nejakú dobu známa ako OMD výrobca smartfónov pre najväčších mobilných operátorov prichádza do Nemecka a Švajčiarska. Počas včerajšej tlačovej konferencie v Mníchove to oznámil Christoph Lichtenberg, country manager Coolpad v Nemecku a Švajčiarsku.

Coolpad nove logo 02
ZDROJ | Coolpad

Okrem nového loga a dizajnového vizuálu, pomocou ktorého chce spoločnosť preraziť aj na týchto trhoch však Coolpad včera predstavil aj dvojicu úplne nových smartfónov, ktoré sa postupne začnú predávať v celej Európe.

Coolpad Porto S TB_01

Coolpad Porto S

RECENZIACoolpad Porto S – mladícky smartfón s lepším displejom a silnejšou batériou

Prvou novinkou je model Coolpad Porto S, ktorý je vylepšenou verziou už známeho modelu Porto. Podobne, ako predchodca, aj novinka s prívlastkom „S“ ponúkne 5″ displej s HD (720 x 1 280 px) rozlíšením a jemnosťou 294 PPI. Okrem toho novinka má aj novú technológiu Miravision, ktorá by sa mala prejaviť ešte vyššou kvalitou displeja.

Coolpad Porto S 04
ZDROJ | Coolpad

RECENZIACoolpad Porto: cenová bomba pre tínedžerov

Samozrejmosťou je podpora funkcie Dual SIM, no nechýba ani LTE s podporou Voice-Over-LTE. 8 GB integrovanú pamäť je možné rozšíriť pomocou microSD karty. V tomto prípade však prídete o slot na druhú SIM kartu.

O pohon operačného systému Android 5.1 Lollipop sa v tomto prípade bude starať štvorjadrový procesor od MediaTeku, ktorý bude mať k dispozícii 1 GB operačnej pamäte. Integrovaná batéria má kapacitu 2 000 mAh.

Coolpad Porto S TB_02

Aj keď sa novinka výrazne ponáša na predchodcu, na dizajne nového modelu Coolpad Porto S zaujme jeho hrúbka, ktorá činí iba 7,6 mm. Po multimediálnej stránke ponúkne Porto S 8 Mpx hlavný fotoaparát, ktorý je schopný nahrávania Full HD videí. Webkamera má v jeho prípade rozlíšenie 2 Mpx a HD video.

Tým najlepším je samozrejme cena. Coolpad Porto S bude v predaji za 129 €, pričom k dispozícii bude biela a tmavo-šedá verzia.

Coolpad Torino S 01
ZDROJ | Coolpad

Coolpad Torino S

Druhou z noviniek, ktorú spoločnosť Coolpad predstavila, je úplne nový model Coolpad Torino S. Tento model zaujme aj svojim dizajnom, keďže hojne využíva sklo. Ponúkne 4,7″ displej s HD (720 x 1 280 px) rozlíšením a jemnosťou 312 PPI. Prekvapením v jeho prípade je snímač odtlačkov prstov, ktorý sa tak v prípade modelu Coolpad Torino S prvýkrát objavuje v tejto triede.

Coolpad Torino S TB_02

Snímač však neslúži len na odomknutie zariadenia, ale využijete ho aj na rýchle spustenie aplikácií, vytvorenie selfie fotografie, nahrávanie hovoru, alebo bezhotovostné platby. Coolpad sa pochválil aj rýchlosťou odomykania smartfónu pomocou snímača odtlačkov prstov, ktorá činí príjemných 0,5 sekundy. Snímač má navyše fungovať aj keď máte vlhké prsty.

RECENZIACoolpad Torino: protiprúdar s 5,5“ displejom

Coolpad Torino S TB_04

Pohon operačného systému Android 5.1 Lollipop má  na starosti štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s taktom 1,2 GHz, ktorý má k dispozícii 2 GB operačnej pamäte.

Integrované úložisko s kapacitou 16 GB je možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Coolpad Torino S disponuje infračerveným ovládaním, USB OTG, no jeho batéria má pomerne malú kapacitu, len 1 800 mAh. Na reálnu výdrž si budeme musieť počkať až počas testovania.

Coolpad Torino S TB_03

Novinka ponúkne 8 Mpx fotoaparát s možnosťou natáčania Full HD videa a webkameru s rozlíšením 5 Mpx. Coolpad Torino S sa do predaja dostane v bielej a zlatej farbe, pričom jeho cena bude príjemných 199 €. Obe novinky budú na Slovensku dostupné ešte v prvej polovici tohto roka.

ZdrojCoolpad

Komentáre k článku