Coolpad Note 6 – duálna predná kamera a cena pod 150 €

ZDROJ | Coolpad

Čínsky Coolpad predstavil svoj prvý smartfón zameraný na milovníkov selfie, Coolpad Note 6. Tých poteší hlavne duálna predná kamera, bežného používateľa zas extrémne nízka cena.

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že výrobca Coolpad spolu s LeEco prinášajú na trhu model Coolpad Cool 2. Smartfón zaujme hlavne pekným hliníkovým telom, 18:9 displejom, čiastočnou odolnosťou voči vode a príjemnou cenou. Výrobca pokračuje v predstavovaní smartfónov, pričom najnovší prírastok chce prilákať používateľov na nízku cenu aj duálny predný fotoaparát.

I napriek tomu, že názov Coolpad Note 6 naznačuje, že pôjde o väčšie zariadenie, na dnešné pomery sa jedná skôr o priemernú veľkosť displeja. 5,5-palcový displej má Full HD rozlíšenie (1 080 x 1 920 px) a 2,5D zakrivené sklo. Jedná sa však o klasický pomer strán 16:9, pričom pod panelom sa nachádza značne veľký rámik. Ten hostí domovské tlačidlo aj čítačku odtlačkov prstov. I kvôli tomu je smartfón len o 5 milimetrov kratší ako Samsung Galaxy S9+ s 6,2-palcovým displejom a širší dokonca o 3 milimetre.

ZDROJ | Coolpad

Nad displejom sú zas dva snímače. 8 Mpx kamera bude slúžiť na zachytávanie tradičných selfie záberov, pričom druhá 5-megapixlová šošovka je širokouhlá a ponúka 120° zábery. Používateľa bude v noci osvetľovať i LED dióda.

Pozrite siCoolpad Cool M7 – keď chcete Android v tele iPhonu

ZDROJ | Coolpad

Coolpad Note 6 poháňa osem-jadrový Snapdragon 435, grafický čip Adreno 505 a 3 alebo 4 GB RAM. Hodnota operačnej pamäte bude záležať na tom či sa jedná o 32 alebo 64 GB vnútorné úložisko. To je navyše rozšíriteľné o MicroSD kartu.

ZDROJ | Coolpad

Na zadnej strane sa tak nenachádza čítačka odtlačku prstu, ale len jeden snímač. Ten má rozlíšenie 13 Mpx, clonové číslo f/2.2 a LED blesk.

Z ďalších vlastností nechýba 4G VoLTE, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth vo verzii 4.0, GPS, GLONASS aj podpora dualSIM. Batéria má kapacitu 4 070 mAh, nabíjať sa bude cez starší MicroUSB konektor. Poteší ale 3,5 mm jack. Operačným systémom je Android Nougat 7.1. Používatelia sa ale pri značke Coolpad často sťažujú na hromadu zbytočných aplikácií, ktoré sú v zariadení predinštalované.

ZDROJ | Coolpad

Výbava Coolpad Note 6 síce nie je najlepšia, no smartfón to chce odôvodniť cenou. Tá začína na indickom trhu na približne 112 eurách za 32 GB variant, 64 GB model bude stáť v prepočte 125 €. Jedinou farbou je zlatá.

ZdrojFoneArena

Komentáre k článku