Coolpad Cool Play 6 – výkonný hardvér „za babku“

ZDROJ | jd.com

Na stránkach čínskych obchodov JD.com a CNMO.com sa objavil nový smartfón Coolpad Cool Play 6. Prichádza s výkonným hardvérom a solídnou batériou doslova „za babku“.

ZDROJ | jd.com

Predaj novinky sa začne už 16. mája 2017 prostredníctvom obchodu Jingdong – JD.com. Pri pohľade na cenu 1 499 jüanov (cca 200 €) si poviete, že to bude „stredňák“ pre masy. Špecifikácie túto domnienku však vyvracajú.

Ako názov napovedá, telefón je určený najmä pre fanúšikov mobilných hier. V kovovom tele smartfónu rozmerov 152,6 x 75,4 x 8,45 mm je 5,5-palcový Full HD displej a pomerne výkonný 8-jadrový procesor Snapdragon 653 s grafikou Adreno 510.

ZDROJ | jd.com

Cool Play 6 sa nedá zahanbiť ani pamäťami, dokonca konkurenciu v tejto cenovej kategórii značne prebíja. RAM je 6 GB a vnútorná pamäť má veľkosť 64 GB, pričom nechýba možnosť rozšírenia microSD kartami.

Podpora Dual SIM a sietí LTE, taktiež prítomnosť Wi-Fi, Bluetooth či GPS sú samozrejmosťou. A dokonca smartfón má aj USB-C port. Ten okrem pripojenia k PC poslúži aj na nabíjanie pomerne silnej batérie s kapacitou 4 060 mAh.

Coolpad Cool Play 6 je tiež vybavený dvojicou 13 Mpx fotoaparátov s PDAF, dual-tone LED bleskom a clonou f/2,0. Selfistov poteší 8 Mpx predný fotoaparát, ktorého optika má clonu f/2,2.

Coolpad týmto smartfónom zarúbal riadne vysoko. Či sa však dostane aj na iné trhy, ako domáci čínsky, je nateraz otázne.

ZdrojJD.com,CNMO.com

Komentáre k článku