Coolpad Cool M7 – keď chcete Android v tele iPhonu

ZDROJ | Coolpad

Čínsky výrobca Coolpad prichádza na trh s ďalšou novinkou. Je ňou Coolpad Cool M7, pričom smartfón si po stránke dizajnu zobral z iPhonu asi všetko.

Čínske spoločnosti  venujúce sa smartfónom sa delia poväčšine na dve skupiny. Tie, čo chcú preraziť s niečím vlastným a neokukaným a tie, ktoré len kopírujú takmer všetko od dobre sa predávajúcich inteligentných telefónov. Coolpad Cool M7 sa pre niekoho bohužiaľ, pre niekoho našťastie, zaraďuje práve do druhej kategórie.

ZDROJ | Coolpad

Novinka si totiž požičiava takmer celý vzhľad od známeho iPhonu 7 Plus, čo však má i svoje pozitíva. Základ tvorí jednodielne hliníkové telo s hrúbkou len 6,9 milimetra. Do toho je vsadený 5,5-palcový displej s rozlíšením Full HD, ktorý chráni 2,5D zakrivené sklo. Pod ním nájdeme okrúhle tlačidlo domov s čítačkou odtlačkov prstov. Selfie snímač má 13 Mpx.

Pozrite siCoolpad Cool Play 6 – výkonný hardvér „za babku“

Vnútri zariadenia sa nenachádza čínsky procesor od MediaTek, ale známejší Snapdragon 625, ktorý tvorí osem jadier s taktom na 2 GHz. Dopomáha mu grafický čip Adreno 506. Operačná pamäť RAM má hodnotu 4 GB, zatiaľ čo vnútorné úložisko 64 GB, nebude ho ale možné rozšíriť.

Na zadnej strane nájdeme fotoaparát. I napriek tomu, že jeho vzhľad sa nápadne podobá snímaču, ktorý má iPhone 7 Plus, výrobca stavil len na jednu šošovku. Tá má rovnako ako tá predná 13 megapixlov a clonu f/1,8. Veľkosť čipu je slušných 1.4μm.

ZDROJ | Coolpad

Coolpad Cool M7 ale neokukal od iPhonu všetko. Našťastie tu zostal 3,5 mm jack, smartfón podporuje dualSIM, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.2 aj USB-C. Batéria má kapacitu 3 200 mAh.

Nový počin spoločnosti Coolpad sa bude predávať od 26. augusta, zatiaľ len v Číne. Príde v dvoch farbách, matnej čiernej a modrej. Odhadovaná cena by nemala prekročiť 400 €.

ZdrojFone Arena

Komentáre k článku