Coolpad Cool 2 – čínska stredná trieda s 18:9 bez výrezu

ZDROJ | Weibo

Čínsky Coolpad predstavil smartfón strednej triedy s názvom Coolpad Cool 2. Novinka má hliníkovú konštrukciu, 18:9 displej, odolnosť voči vode i dobrú cenu.

Na Coolpad Cool 2 pracovali LeEco spolu s Coolpad, pričom ide už o druhú spoluprácu medzi spoločnosťami. Nie je ale jasné, do akej miery prispel vo vývoji každý výrobca.

ZDROJ | Weibo

Novinka tvorená z hliníka na prednej strane ponúkne 5,7-palcový displej s rozlíšením HD+ (720 x 1 440) a moderným pomerom strán 18:9. Panel navyše pokrýva 2,5D zakryvené sklo. Nad displejom je umiestnená 8 Mpx selfie kamera, ktorá má byť určená i na odomykanie telefónu. Pravdepodobne ale nepôjde o žiadnu vedu. Vyznávačov dizajnu Galaxy S8/S9 ale poteší fakt, že smartfón sa nenechal inšpirovať ostatnými výrobcami a výrez v displeji sa v tomto prípade nekoná.

ZDROJ | Weibo

Zadná strana má čítačku odtlačkov prstov a dvojicu fotoaparátov. Hlavný senzor má 13 Mpx a bude sa starať o tvorbu všetkých záberov či videí. Druhý snímač so smiešnym rozlíšením 0,3 Mpx bude fungovať pravdepodobne ako hĺbkový senzor.

Pozrite siCoolpad Cool M7 – keď chcete Android v tele iPhonu

Vnútri zariadenia pracuje čínsky osem-jadrový procesor MediaTek MT6750 taktovaný na 1,5 GHz. Pamäť RAM má 4 GB, vnútorné úložisko 64 GB. Výrobcovia ale nezabudli na rozšírenie pomocou MicroSD karty. Prekvapením je certifikát IPX4, ktorý má zaručiť odolnosť voči striekajúcej vody z každej strany.

ZDROJ | Weibo

Už tradične Coolpad Cool 2 disponuje Wi-Fi a podporou 4G VoLTE, dobrou správou je i dualSIM slot. Batéria má kapacitu 3 200 mAh, nabíjať sa ale bude cez starší MicroUSB port. Na druhej strane poteší aspoň dostupnosť 3,5 mm jacka, na ktorý zaneviera čoraz viac výrobcov.

ZDROJ | Weibo

CoolPad Cool 2 bude fungovať na Androide Nougat 7.0 spolu s grafickou nadstavbou. Nakoľko má novinka už teraz dva roky starý operačný systém, garancia updatov nie je veľmi pravdepodobná. Cena ani dostupnosť oznámené zatiaľ neboli, no minuloročný model sa predával za cenu približne 180 €. Prvou krajinou, kde sa smartfón bude predávať je Čína. Ponúkané farebné varianty sú čierno-zlatá a modrá.

ZdrojWeibo

Komentáre k článku