CookingPal Julia je najinteligentnejší domáci varič, dokáže sa i sám umyť

ZDROJ | v

Na výstave CES sa každoročne objavujú desiatky smart zariadení pre domácnosti, ktoré by mohli zaujať pomerne široké spektrum používateľov. Takým je aj CookinkPal Julia. S výzorom kuchynského robota dokáže nahradiť množstvo iných zariadení a navyše sa i sám umyje.

ZDROJ | CookingPal

CookingPal Julia je systém dvoch zariadení – foodprocesora a tabletu s 8,9″ displejom, pomocou ktorého sa nie len ovláda, ale aj varí. V špeciálnom tablete, ktorý je navyše odolný voči postriekaniu vodou, čo sa hodí hlavne v kuchyni, je systém na ovládanie kuchynského robota počas prechádzania receptami.

ZDROJ | CookingPal

Recepty majú byť vo forme jednoduchých videí a majú byť prispôsobené práve pre tento robot. Plusom má byť aj schopnosť vyberania receptov podľa ingrediencií, ktoré má používateľ v domácnosti pomocou umelej inteligencie a schopnosti rozpoznávania potravín. Aj vďaka tomu je CookingPal schopný určovať energetickú hodnotu finálneho jedla.

ZDROJ | CookingPal

Samozrejmosťou je podpora hlasového ovládania, inak sa všetko ovláda pomocou veľkého kruhového voliča.

CookingPal je okrem iného schopný vážiť, sekať, šľahať, miesiť, vaľkať, mlieť, ale aj variť (aj v pare) a miešať. Vrcholom je, že sa dokáže aj sám umyť. Teda takmer. Do hrnca je nutné naliať vodu a saponát, metličky vo vnútri by mali následne prúdom čistiť steny hrnca.

Kedy sa novinka objaví na trhu zatiaľ nie je známe. Cena by mala byť okolo 1 000 dolárov, no ani tá nie je presne určená.

ZDROJ | CookingPalCookingPal

ZdrojCookingPal

Komentáre k článku