CookingPal Julia je najinteligentnejší domáci varič, dokáže sa i sám umyť

ZDROJ | v

Na výstave CES sa každoročne objavujú desiatky smart zariadení pre domácnosti, ktoré by mohli zaujať pomerne široké spektrum používateľov. Takým je aj CookinkPal Julia. S výzorom kuchynského robota dokáže nahradiť množstvo iných zariadení a navyše sa i sám umyje.

ZDROJ | CookingPal

CookingPal Julia je systém dvoch zariadení – foodprocesora a tabletu s 8,9″ displejom, pomocou ktorého sa nie len ovláda, ale aj varí. V špeciálnom tablete, ktorý je navyše odolný voči postriekaniu vodou, čo sa hodí hlavne v kuchyni, je systém na ovládanie kuchynského robota počas prechádzania receptami.

ZDROJ | CookingPal

Recepty majú byť vo forme jednoduchých videí a majú byť prispôsobené práve pre tento robot. Plusom má byť aj schopnosť vyberania receptov podľa ingrediencií, ktoré má používateľ v domácnosti pomocou umelej inteligencie a schopnosti rozpoznávania potravín. Aj vďaka tomu je CookingPal schopný určovať energetickú hodnotu finálneho jedla.

ZDROJ | CookingPal

Samozrejmosťou je podpora hlasového ovládania, inak sa všetko ovláda pomocou veľkého kruhového voliča.

Uverejnil používateľ CookingPal Streda 7. augusta 2019

CookingPal je okrem iného schopný vážiť, sekať, šľahať, miesiť, vaľkať, mlieť, ale aj variť (aj v pare) a miešať. Vrcholom je, že sa dokáže aj sám umyť. Teda takmer. Do hrnca je nutné naliať vodu a saponát, metličky vo vnútri by mali následne prúdom čistiť steny hrnca.

Kedy sa novinka objaví na trhu zatiaľ nie je známe. Cena by mala byť okolo 1 000 dolárov, no ani tá nie je presne určená.

ZDROJ | CookingPalCookingPal

ZdrojCookingPal

Komentáre k článku