Continental predstavil svoju víziu doručovania zásielok robotmi

Spoločnosť Continental ukázala na CESe 2019 svoje riešenie pre doručovanie zásielok s využitím autonómnych vozidiel a kuriérskych robotov. Predstavený minibus má byť súčasťou bezproblémového reťazca mobility.

Firma si na doručovanie zásielok koncovým zákazníkom predstavuje ako ideálne vozidlo mikrobus Continental Urban Mobility Expierence (CUbE). Komu sa zdá tento názov povedomý, má dobrú pamäť. CUbE bolo predstavené už v roku 2017. Teraz budú z autonómneho vozidla namiesto ľudí vyliezať roboti.

CUbE 2019 a jeho robotickí kuriéri sú plne elektrické, autonómne riadené zariadenia a dajú sa rôzne kombinovať. To umožní množstvo variácií pre rozličné platformy distribučných riešení. „Možno očakávať, že v tejto oblasti vznikne úplne nový hodnotový reťazec,“ myslí si Ralph Lauxmann, riaditeľ oddelenia Systémy & Technológia v spoločnosti Continental.

Pozrite siContinental začal revolúciu v testovaní pneumatík. Robia to autonómne vozidlá

Mikrobus CUbE a podobné vozidlá sú všeobecne považované za vhodné riešenie pre dopravu tovaru v meste z distribučného skladu ku koncovému zákazníkovi (a naopak). Tieto robotaxi, ako sa tiež vozidlá nazývajú, sa stanú v budúcnosti dôležitou súčasťou donáškových služieb.

„Donášková služba využívajúca kuriérske roboty prináša víziu spoločnosti Continental o bezproblémovom doručovaní až k prahu vášho domu,“ hovorí Lauxmann.

Takéto vozidlá dokážu veľmi dobre využiť prepravnú kapacitu a zároveň skrátiť čakaciu dobu. Markantne to vidieť hlavne v husto osídlených aglomeráciách, kde požiadavky na prepravu tovaru dokonca prekonávajú rastúce nároky na dopravu osôb.

Pozrite siServe – kuriéri dostanú robotických pomocníkov

Náš koncept vytvára z autonómne riadeného vozidla a v ňom uložených kuriérskych robotov veľmi zdatnú partiu poslíčkov.

Ralph Lauxmann, Continental

Continental disponuje značným know-how z oblasti rozšíriteľných technológií, pokročilých snímačov a zariadeniami určenými na sledovanie okolitého prostredia, presného určenia miesta, či analýzu aktuálnej dopravnej situácie. 

Samozrejme, Continental nie je zďaleka jediná firma, ktorá sa zaoberá logistikou poslednej míle. Spomeňme napríklad Renault a jeho projekt EZ-PRO, alebo autonómne autíčko Nuro.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku