Conduct AR! – železničný chaos v rozšírenej realite

ZDROJ | Northplay

Rozšírená realita sa pomaly ale isto začína objavovať v čoraz väčšom počte aplikácií a hier. Conduct AR! túto technológiu spája s hravým, no náročným manažmentom železníc.

https://youtu.be/qECJSCVyx8I

Hra Conduct AR! umiestni do priestoru pred vami kreslený ostrov, na ktorom jazdí jeden alebo viacero vlakov. Vašou úlohou je brzdiť vlaky a ovládať výhybky tak, aby ste v stanovenom časovom limite stihli odviezť stanovený počet cestujúcich a zároveň zabránili akýmkoľvek zrážkam. Ak stanovený cieľ nedosiahnete, alebo sa vlaky zrazia, level musíte začať odznova.

Úvodné levely začínajú zľahka a v podstate sa v nich iba zoznámite s princípom a ovládaním hry. Keďže ide o rozšírenú realitu, ovládanie je veľmi jednoduché. Ostrov si môžete obzerať z akejkoľvek strany a z akejkoľvek vzdialenosti, pričom vlaky a výhybky ovládate jediným tlačidlom na obrazovke.

Mapy sú prepracované do posledného detailu v hravom vizuály, ktorý môže prilákať aj mladších hráčov. Netreba sa však nechať oklamať, pod týmto vizuálom sa ukrýva náročná hra, pri ktorej sa zapotia aj skúsenejší hráči.

Pozrite siMini Metro – trúfnete si organizovať sieť metra?

Virtuálny ostrov tak musíte mať vždy celý pod dohľadom, čo nie je v rozšírenej realite úplne jednoduché. Či už hru hráte na zemi alebo na stole, na ostrov sa musíte pozerať zhora, prípadne ho budete musieť obskakovať z viacerých strán.

Hra obsahuje dokopy päť ostrovov a na každom z nich sú zhruba štyri levely. Náročnosť stúpa po úvodných leveloch celkom prudko, no okrem toho hru komplikujú aj technické nedostatky. Hra veľmi často padá a používaný iPhone XS Max sa pri nej dosť zahrieva.  Nepríjemné sú aj drobné problémy, kedy sa napríklad ostrov začne mimovoľne pohybovať v priestore.

Conduct AR! posúva rozšírenú realitu od krátkych technologických demo ukážok k hre, ktorá už stojí za pozornosť. Veľkým mínusom je však zlá optimalizácia a aj pomer medzi cenou (4,49 €) a množstvom obsahu, respektíve počtom levelov.

Conduct AR!70%

Veľkosť:
148,8 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
4,49 €

Ak ste si niekedy chceli vyskúšať manažment železníc, hra Conduct AR! vám to umožní skrz rozšírenú realitu. Hre však škodia technické nedokonalosti a vysoká cena.

Komentáre k článku