Comic-Con 2019 – čakajú nás dva roky plné komixoviek, efektov a technológií

ZDROJ | Gage Skidmore/Wikimedia

Najväčší festival komixov, filmov a seriálov v kalifornskom San Diegu priniesol poriadnu dávku oznámení, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Po tohtoročnom Comic-Cone sa máme v najbližších rokoch rozhodne na čo tešiť.

Zrejme najväčšou novinkou tohtoročného conu je kompletné predstavenie 4. fázy sveta Marvel Cinematic Universe. Tešiť sa môžeme celkovo na 10 filmov a seriálov, ktoré uvidíme v kinách a v službe Disney+ už budúci rok a následne ešte v hojnejšom počte v roku 2021.

Štvrtá fáza odštartuje s prequelom Black Widow už 1. mája 2020. Aj keď Marvel na Comic-Cone ukázal z tohto filmu nejaké zábery, na internet sa aspoň zatiaľ nedostali. Po Black Widow sa môžeme tešiť na nový seriál The Falcon and The Winter Soldier. Tu zatiaľ presný dátum vydania nepoznáme, no malo by to byť na jeseň budúceho roku.

Pozrite siV novembri to môžu všetky streamingy zabaliť, príde Disney+ s top obsahom

Ďalším filmom fázy č.4 bude The Eternals, ktorý zamieri do kín už 6. novembra 2020. Zahrá si v ňom napríklad Angelina Jolie, Kumail Nanjiani, Richard Madden alebo aj Salma Hayek. Na ďalšie detaily si ešte budeme musieť počkať.

ZDROJ | Marvel Studios

Na ďalší rok, konkrétne 12. februára 2021 sa dostane na svetlo sveta Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Niekedy na jar uvidíme WandaVision a 7. mája 2021 sa môžeme tešiť na Doctor Strange and the Multiverse of Madness. V poslednom prípade by malo ísť o prvý horor zo sveta MCU.

Bez presnejšieho dátumu vydania je zatiaľ Loki (jar 2021), What If…? (leto 2021) a Hawkeye (jeseň 2021. Presný dátum má aspoň Thor: Love and Thunder, ktorý bude vydaný 5. novembra 2021. V prípade posledného titulu pôjde o plnohodnotný 4. diel tejto série, ktorý si vezme pod krídla Taika Waititi, režisér predchádzajúceho dielu Thor: Ragnarok. Tentokrát si však Thora zahrá Natalie Portman.

ZDROJ | Marvel Studios

Na záver padlo oznámenie, že Marvel pracuje na novom filme Fantastic Four a filme o mutantoch. Okrem toho oznámil, že pracuje na reboote filmu Blade, v ktorom si zahrá aj Mahershala Ali. Viac informácií o predstavených filmoch a seriáloch by sme mohli dostať už budúci mesiac na konferencii D23.

ZDROJ | Marvel Studios

Fanúšikovia DC sa môžu tešiť najmä na pokračovania súčasných seriálov. K záveru sa blíži seriál Arrow, ktorý si DC zrekapitulovalo spolu s krátkym teaserom na poslednú sériu.

S treťou sériou sa vráti už 21. októbra na obrazovky seriál Black Lightning.

Fanúšikovia seriálu The Flash sa zas môžu tešiť na šiestu sériu, v ktorej si Sendhil Ramamurthy zahrá rolu Bloodworka.

Na obrazovky sa vráti aj Supergirl a to v 5. sérii, ktorá odštartuje už 6. októbra.

Tentokrát pod HBO sa na obrazovky vráti v novom prevedení titul Watchmen. Podľa traileru zostáva seriál verný svojej predlohe. Premiéra je naplánovaná na október.

Ak nepatríte medzi fanúšikov Marvelu alebo DC, možno vás skôr poteší trailer na 4. sériu seriálu The Expanse, ktorý sa po zrušení vracia pod taktovkou Amazonu.

Fanúšikovia Star Trek sa konečne dočkali plnohodnotného traileru na nový seriál Picard. Tento trailer je však bohužiaľ v našich končinách regionálne blokovaný. Rovnako je na tom trailer na druhú sériu seriálu Short Treks, 6-dielny seriál zo sveta Star Trek.

Pozrite siHBO Max budúci rok poriadne zavarí Netflixu, ale i Amazonu, Apple a Disney

Ak ste po poslednej sérii seriálu The Walking Dead ešte nezanevreli na kráčajúcich zombíkov, potom sa môžete tešiť na novú filmovú trilógiu z tohto sveta. Zatiaľ sme dostali iba krátky teaser, ktorý neprezrádza dátum vydania a ani len presný názov filmu. Vydanie tak bude ešte zrejme poriadne ďaleko.

ZdrojMarvel,Warner Bros. TV,Amazon Prime Video,HBO

Komentáre k článku