Coloristic 2 – ideálna herná jednohubka na jesenný víkend

Do mobilných obchodov App Store a Google Play zamierilo pokračovanie herného titulu Coloristic. Druhý diel do sveta puzzle hier dieru neurobí, no aj tak dokáže prekvapiť novými prvkami a kvalitným spracovaním.

Mobilná hra Coloristic 2 stavia na overenej hernej mechanike a to na vyplnení hernej plochy farebnými čiarami, pričom sa tieto čiary nemôžu pretnúť a s každou farbou musíte zafarbiť presne stanovený počet políčok na hernej ploche. Zrejme najznámejšou hrou využívajúcou podobný princíp je Flow Free.

Ak vás tento popis Coloristic 2 zmiatol, verte mi, že princíp tejto hry je v skutočnosti oveľa jednoduchší, ako sa to môže na prvý pohľad zdať. Začiatočnými úrovňami preletíte s rovnakou jednoduchosťou, ako to vidíte v ukážke nižšie.

https://youtu.be/Oi4CWCbE7-8

Coloristic 2 sa však od podobných bezplatných hier líši v prvom rade tým, že na tomto pomerne jednoduchom hernom princípe ďalej stavia a pridáva doň ďalšie prvky, kvôli ktorým si v pokročilejších kapitolách hry už poriadne potrápite hlavu. Veľkým plusom hry je však aj celková kvalita jej spracovania.

V hre sa nachádza celkovo 120 úrovní rozdelených do šiestich kapitol. Prvé tri až štyri kapitoly bez problémov prejdete v priebehu niekoľkých desiatok minút čistého herného času, teda v praxi pri príležitostnom hraní v priebehu niekoľkých dní. V ďalších kapitolách však už do hry začnú pribúdať nové prvky, ktoré vám ďalší postup trochu skomplikujú.

Jednotlivé čiary už budete môcť v ďalších úrovniach prekrývať a krátko na to do hry nastúpia aj portály, ktoré vám umožnia prechádzať s farebnou čiarou aj cez do vtedy neprekonateľné steny. Na náročnosti hry samozrejme pridajú aj brány, ktoré odomknete jedine získaním všetkých kľúčov na mape.

Coloristic 2 neobsahuje žiadne reklamy a ani mikrotransakcie, čo je však v prípade takejto hry dvojsečná zbraň. Absenciu reklám samozrejme hodnotíme pozitívne, no mikrotransakcie v podobe ďalších úrovní by sme v hre určite uvítali.

Pozrite siThe Kreator – oddychový Flappy Bird, pri ktorom stratíte pojem o čase

Druhý diel tejto série totiž nemá pri opakovanom prechádzaní úrovní žiadnu dodatočnú hodnotu a tak ide skôr o hernú jednohubku, ktorú po prvom prejdení pravdepodobne z telefónu vymažete. To však neuberá na jej kvalite a jej kúpa sa aj pri aktuálnej cene 2,29 € v App Store aj tak oplatí. Ak máte smartfón s Androidom, z obchodu Google Play si ju dokonca môžete stiahnuť za takmer polovičnú cenu.

Coloristic 2 – puzzle91%

Veľkosť:
11.3 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší, Android 5.1 alebo novší
Cena:
1,49 - 2,29 €

Mobilná hra Coloristic 2 patrí medzi logické jednohubky, ktorými si môžete spríjemniť dlhé zimné večery. Hra síce na rozdiel od tisícok podobných titulov nie je bezplatná, no za pomerne nízku cenu vám ponúkne zaujímavé herné prvky a kvalitné spracovanie, ktorého sa naopak v bezplatných tituloch len tak ľahko nedočkáte.

Komentáre k článku