Codename: Neon – nová AR hra od tvorcov Pokémon Go

ZDROJ | Codename: Neon

AR alebo rozšírená realita je perfektnou funkciou smartfónov, pomocou ktorej sa dajú hrať zábavné hry. Štúdio Niantic Labs najnovšie pracuje na multiplayerovej hre v rozšírenej realite Codename: Neon.

https://www.youtube.com/watch?v=dO1NpT2SSX4

Rozšírená realita AR nie je stále tak podporovaná, ako by sme si želali. Máme síce pár aplikácií, ktoré sa dajú využiť pri navrhovaní interiéru či pri nakupovaní z IKEA, no čo sa týka hier, je to veľmi biedne. Okrem hier ako Ingress a Pokémon Go na trhu nie je výraznejšia hra v rozšírenej realite.

Oba spomínané tituly sú od herného štúdia Niantic Labs, ktoré stojí aj za novinkou Codename: Neon. Štúdio pôvodne malo pracovať na AR hre zo sveta Harryho Pottera, na ktorú čakalo množstvo fanúšikov tohto univerza z celého sveta. Nakoniec však dostala prednosť táto multiplayerová záležitosť.

ZDROJ | Codename: Neon

Pozrite siPokémon GO – zábavka, ktorej podľahnete

Z traileru môžeme vidieť, že na hru budeme potrebovať dostatok priestoru, v rámci ktorého sa budú tímy strieľať vo virtuálnom prostredí pomocou svetelných fireballov. Počas hrania musia hráči zároveň zbierať biele svetelné gule, ktoré slúžia ako energia na strieľanie. Cieľom hry je získať viac bodov ako súper.

Výhodou hry má byť cross-platformové hranie, to znamená, že môžete hrať spolu aj keď máte rôzne smartfóny. Plusom tiež je, že sa bude dať hrať v reálnom čase bez oneskorenia, čo je u podobných hier skutočným posunom.

ZDROJ | Niantic

Pozrite siNehoda nie je náhoda, alebo čo sa vám môže stať pri hraní Pokémon GO

Gameplay vyzerá trochu zvláštne a neviem si úplne predstaviť, že ľudia budú v skupinách hrať takúto hru s entuziazmom ako vidíme vo videu. Dôležité je, aby hra ponúkla niečo viac, než len obyčajné strieľanie a zbieranie bodov, pretože potom hrozí, že rýchlo omrzí.

Fenomén, kedy ľudia masovo behali, aby chytili vzácneho Pokémona, sa s Codename: Neon pravdepodobne nezopakuje. Veríme, že Niantic Labs sa tiež čoskoro vráti k vývoju sľubovaného Harryho Pottera. Práve spojenie hry so známym seriálom či filmom zabezpečí úspech.

ZdrojNiantic Labs YouTube

Komentáre k článku