Čo vznikne spojením legendárnej hry Doom s vysávačom Roomba?

Kreativite sa medze nekladú, čo dokazuje aj najnovší nápad herného vývojára Richa Whitehouse, ktorý sa rozhodol osláviť 25. výročie hry Doom zaujímavým spôsobom. Použil na to robotický vysávač Roomba a údaje z jeho systému.

Túžili ste si niekedy zahrať videohru, ktorá sa bude odohrávať v prostredí vášho bytu či domu? Vývojár Rich Whitehouse prišiel s originálnym nápadom, ako preniesť vaše izby do herného enginu. Aby toho nebolo málo, ide o ikonický herný engine z pôvodnej strielačky Doom.

ZDROJ | Rich Whitehouse

Pozrite siVyhrajte špičkový robotický vysávač iRobot Roomba 980

Ako iste viete, robotické vysávače fungujú na princípe skenovania prostredia vašich izieb, ktoré si dokážu zapamätať a následne vysávať podľa pamäti. Programátor Rich Whitehouse pomocou programu stiahol naskenované údaje z miestnosti z vysávaču Roomba a použil ich na vytvorenie máp v hernom engine pôvodnej hry Doom.

Doom nedávno oslávil svoje 25. výročie. Ide o kultovú FPS hru, ktorú poznajú hráči po celom svete. Cieľom hry bolo vyzabíjať všetky monštrá. Program, ktorý dokáže pretransformovať „mapy vysávaču“ do tých herných dostal trefný názov Doomba.

https://www.youtube.com/watch?v=eF7dqyZ1S6E

Pozrite siZNAČKY | NVIDIA – ako sa z malej spoločnosti stal líder na trhu

Znamená to, že si viete interiér vášho domu prerobiť do strašidelných máp z hry Doom a zaplniť ich monštrami. V rámci programu si viete upraviť počet monštier, výber zbraní a tiež bonusov, ktoré môžete zbierať. Tiež si môžete určiť, aký typ textúry preferujete.

Autor programu tiež dal možnosť vytvoriť herné mapy podľa Roomba máp aj do iných hier, ktoré bežia na engine Doom. Pokiaľ si chcete takúto možnosť tvorby máp pre hru vyskúšať, okrem stiahnutého programu musíte vlastniť vysávač Roomba 980. Žiaľ iné vysávače či typy nie sú zatiaľ podporované. Program aj s podrobným návodom si môžete stiahnuť z tejto stránky.

Zdrojrichwhitehouse

Komentáre k článku