Čo všetko vieme o pripravovanom PlayStation 5

ZDROJ | PlayStation

Spoločnosť Sony už niekoľko rokov pracuje na pokračovaní svojej konzoly PlayStation. V poradí 5. generácia PlayStationu odhaľuje prvé detaily a my vám prinášame ich zhrnutie.

Napriek tomu, že spoločnosť Sony sa tento rok po prvýkrát neobjaví na veľkej hernej konferencii E3, neznamená to, že sa oznámenia novej konzoly tento rok nedočkáme. Sony pravdepodobne konzolu predstaví na niektorom zo svojich vlastných podujatí.

ZDROJ | gamingintel.com

Pozrite siNajnovšia generácia PlayStation má predefinovať hráčsky zážitok

Podľa zistených informácií portálu CNET bude mať nová konzola SSD disk namiesto HDD disku, aký nájdeme na aktuálnej verzii PlayStation 4. Nová konzola má tiež podporovať 4K Ultra HD rozlíšenie grafiky a 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Niektoré informácie hovoria o podpore 8K grafiky a 8-jadrovom CPU.

Zaujímavou funkciou, ktorá sa spomína, je podpora pre hry z predchádzajúcej generácie. Vyzerá to tak, že hry z PlayStation 4 si budeme môcť zahrať aj na PS5. Dokonca sa majú preniesť aj všetky uložené pozície, to znamená, že nemusíte začínať na novej konzole od znovu tú istú hru.

Nová konzola by mohla do väčšej miery využívať streamingovú službu PlayStation Now, ktorá sa tento rok má dočkať vylepšení. Je tak možné, že do budúcna budú hráči využívať iba takúto formu herného Netflixu s tým rozdielom, že bude ponúkať iba herné tituly, ktoré si môžete kedykoľvek zahrať za mesačné predplatné.

Postupne by sme sa tak mohli dočkať plnej digitalizácie obsahu a fyzické kópie hier by tak mohli prestať existovať. Konzola PlayStation 5 by však naďalej mala ponúkať čítačku blu-ray diskov s hrami.

ZDROJ | Premier Gaming and Technology News Network

Pozrite siPlayStation Vita je mŕtva, Sony končí s jej výrobou

Čo sa týka dátumu, kedy sa novej konzoly dočkáme, Sony zatiaľ o tomto detaile mlčí. Pokiaľ konzolu oznámi ešte tento rok, dočkať by sme sa jej mohli v priebehu toho budúceho.

Prvý PlayStation sa na japonskom trhu objavil v roku 1994, rok na to prišiel do Európy. PlayStation 2 sa začal predávať v roku 2000 a PlayStation 3 v roku 2006. Zatiaľ posledná konzola, PlayStation 4, sa začala predávať v roku 2013. Rozdiel medzi každou generáciou je 6-7 rokov, takže logicky by sa nová konzola mala začať predávať do konca roku 2020.

ZdrojCNET

Komentáre k článku