Čo všetko vieme o pripravovanom Google Pixel 2?

ZDROJ | Mashable

Vlajková loď Google očarila minulý rok množstvo fanúšikov. Pokračovanie v podobe Google Pixel 2 na seba nenechalo čakať a tešiť sa naň môžeme už tento rok.

Dizajn

Bližšie detaily zatiaľ k dispozícií nie sú, no hovorí sa, že na výrobe nového Google Pixel sa podieľa partner Google, spoločnosť HTC, ktorá už predtým spolupracovala na smartfónoch od Google. Použité materiály by malo tvoriť sklo a kov podobne ako v prvej generácii smartfónu.

Displej

Podľa odhalených render obrázkov sa môžeme tešiť na bez-okrajový displej podobne ako ho má nový Samsung Galaxy S8. Informácie hovoria o zvláštnom rozmere displeja 5,99″, čo posúva nový smartfón ku kategórii phablet. Rozlíšenie by malo byť Quad HD. Bude sa jednať o zahnutý displej podobne ako má nový Samsung Galaxy S8.

ZDROJ | Reddit

Pozrite siTECHCAST #3 – Google Pixel XL a iné chuťovky tohto roka

Procesor, pamäť a úložisko

Vnútornosti ostávajú skryté pod rúškom tajomstva, no najviac sa hovorí o Qualcomm Snapdragon 835, prípadne novej generácii 836.

Čo sa týka pamäti, najviac sa skloňuje číslo 6 GB RAM, čo je viac ako má nový Samsung Galaxy S8. Úložisko by malo tvoriť solídnych 32 GB s možnosťou rozšírenia o microSD. Hovorí sa tiež o možnosti 128 GB pri prémiovom modeli.

Hardvér a batéria

Klebety hovoria o využití USB-C a tiež snímaču odtlačku prstov, ktorý bude umiestnený na zadnej strane smartfónu.

O rozšírení batérie sa taktiež stihli objaviť informácie na internete. Najpravdepodobnejšie to bude 3 500 mAh.

ZDROJ | 9to5google

Pozrite siGoogle Pixel XL siaha aj na tých najlepších na trhu

Softvér

Vo vnútri by sme mali nájsť najnovší Android 8.1, ktorý bude exkluzívny práve na Google Pixel 2 podobne ako to bolo minulý rok s Android Nougat.

Druhy

Google Pixel 2 sa pravdepodobne objaví v dvoch verziách. Prvá bude klasická a druhá vo verzii XL.

ZDROJ | Google

Pozrite siAko obstojí nový Google Pixel voči konkurencii?

Fotoaparát

Milovníci fotiek a selfie by si pri novom Google Pixel 2 mali prísť na svoje, keďže sa hovorí o 12 Mpx prednom fotoaparáte a 7 Mpx webkamere. Aj keď sa hovorí o vylepšení foťáku, Google naďalej mlčí a nevieme povedať, do akej miery bude vylepšený. Možno sa dočkáme aj podpory 4K Ultra HD videa.

Funkcie

Z noviniek sa najviac hovorí o vode-odolnosti. Čo sa týka 3,5 mm jacku, ten by vraj mal ostať na svojom mieste a naďalej plniť svoju funkciu portu pre slúchadlá.

ZDROJ | GFXBench

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom Samsungu Galaxy Note 8?

Cena a dátum vydania

Otázka, ktorá bude zaujímať všetkých na prvom mieste, je samozrejme finálna cena smartfónu. Tá by sa v regióne USA mala pohybovať okolo 700 dolárov. V Európe sa môže cena vyšplhať bližšie k cifre 800-900 eur.

Najpravdepodobnejší dátum vydania sa skloňuje október podobne ako minulý rok, kedy bude Google Pixel 2 oznámený opäť na oficiálnom podujatí Google.

Aj keď informácií zatiaľ nie je veľa, už teraz sa dá predpokladať, že Google vylepší všetky funkcie, ktoré minulý rok boli kritizované, ako napríklad menej kvalitné audio. Ostáva nám čakať posledných pár mesiacov.

Zdrojvaluewalk,techradar,androidcentral

Komentáre k článku