Čo všetko ukázala spoločnosť Google na výstave CES 2020?

ZDROJ | Google

Jedna z najväčších technologických spoločností sveta predstavila v americkom Las Vegas počas výstavy CES 2020 viacero noviniek.

Jednou z užitočných nových funkcií je predčítanie stránok. Určite to poznáte, máte rozčítaný zaujímavý článok, no časové možnosti vám ho neumožnia dočítať celý. Nová funkcia umožní zadať cez Google Assistant príkaz, aby text prečítal.

Funkcia tak bude fungovať ako hlasová podpora, no s vylepšeniami intonácie a tempa reči. Google zároveň sľubuje prirodzené čítanie textu. Funkcia by mala byť dostupná do konca kalendárneho roku pre systémy Android v 42 jazykoch vrátane slovenčiny a češtiny.

Pozrite siGoogle dokáže detegovať rakovinu prsníka presnejšie, ako skúsení doktori

Ďalšou predstavenou funkciou je možnosť prilepiť si virtuálnu poznámku na zamknutý displej smartfónu či tabletu. Funguje to podobne ako papierové pripomienky len s tým rozdielom, že tieto sú elektronické a budú vám svietiť na smartfóne po celý deň.

V neposlednom rade Google predstavil funkciu rýchlej predvoľby najdôležitejších telefónnych čísel, ktoré sa zobrazujú na obrazovke tabletu a ktoré sa dajú okamžite vytočiť. Táto funkcia slúži pre smart home tablety, kde budete mať uložené v prípade núdze najdôležitejšie čísla.

ZDROJ | Google

Pozrite siNový riaditeľ Alphabet Inc, matky Google, dostane historicky najvyšší plat

Google Assistant okrem toho, že počúva, na čo sa pýtate keď poviete Hey Google, dokáže nahrávať aj mimo tohto príkazu, napríklad, keď sa s niekým rozprávate alebo pozeráte televíziu. Preto spoločnosť Google pridala možnosť povedať „Hey Google, that wasn’t for you“ – Hey Google, to nebolo tebe čím sa vymaže krátkodobá pamäť Google Assistanta.

Inteligentný asistent od Google sa neustále zlepšuje a mesačne ho používa 500 miliónov používateľov po celom svete. Všetkých nových funkcií by sme sa mali dočkať ešte tento rok.

ZdrojTechcrunch

Komentáre k článku