Čo všetko o vás vie Apple? Všetky dáta si môžete jednoducho stiahnuť

Apple sa podriaďuje európskemu nariadeniu na ochranu osobných údajov a používateľom z krajín EÚ už umožňuje stiahnuť si všetky dáta, ktoré o nich Apple uchoval na svojich serveroch.

Nová podstránka s názvom Údaje a súkromie slúži na stiahnutie všetkých dát, ktoré Apple o používateľovi uchoval na svojich serveroch. Umožňuje však aj opravu informácií, deaktiváciu účtu a úplné odstránenie účtu a dát spojených s používateľovým účtom Apple ID.

Stránka je lokalizovaná do slovenského jazyka a zatiaľ je dostupná iba používateľom, ktorí svoj účet založili v niektorej z krajín Európskej únie. Apple prisľúbil, že stránku neskôr sprístupní celosvetovo.

Pozrite siFacebook sa podriaďuje GDPR, zavádza nové nástroje na ochranu osobných údajov

Hneď prvou možnosťou na novej stránke je stiahnutie kópie vašich údajov. Apple si na prípravu údajov na stiahnutie vyhradil zhruba sedem dní, no doba spracovania sa mení podľa toho, ktoré položky na stiahnutie si vyberiete.

Fotografie, maily zo služby iCloud a súbory a dokumenty zo služby iCloud Drive predstavujú väčší objem dát, takže ak si chcete stiahnuť aj tieto dáta, príprava zo strany Apple bude trvať o niečo dlhšie.

Posledným krokom je voľba maximálnej veľkosti súboru na stiahnutie. To inými slovami znamená, že si môžete zvoliť, aké veľké majú byť archívy na stiahnutie. Menšie archívy sú praktickejšie pri pomalom a nestabilnom internetovom pripojení. Ak takéto problémy nemáte, môžete zvoliť možnosť 25 GB.

Dáta bez fotografií, mailov a súborov z iCloud Drive by však podľa prvých ohlasov nemali mať viac, než niekoľko megabajtov. Apple totiž na svojich serveroch ukladá len tie najnutnejšie dáta a väčšina súkromia používateľa zostáva na zariadeniach.

Archívy majú byť zložené z informácií o nákupoch a aktivitách v podobe tabuliek a súborov v bežných formátoch. Dokumenty, fotografie a videá si môžete stiahnuť v pôvodnom formáte a kontakty, kalendáre, záložky a pošta budú dostupné vo formátoch VCF, ICS, HTML a EML.

Zdroj9to5Mac

Komentáre k článku