Čo vieme o pripravovanom Samsung Galaxy S10?

ZDROJ | OnLeaks/91Mobiles

Samsung Galaxy S10 patrí medzi najočakávanejšie smartfóny tohto roku a je preto pochopiteľné, že ho sprevádza mnoho špekulácií. Čo zatiaľ o novej vlajkovej lodi vieme?

recenziaOplatilo sa čakať! Samsung Galaxy S10+

Ešte stále aktuálny Samsung Galaxy S9/S9+ bol predstavený 25. februára na výstave MWC 2018 v Barcelone a rok predtým bol zhruba v tomto období predstavený aj jeho predchodca. Dátum predstavenia tohtoročnej vlajkovej lode je síce ešte stále utajený, no opäť sa hovorí o konci februára.

Ak sú doterajšie úniky pravdivé, Samsung čoskoro predstaví pod názvom Galaxy S10 hneď tri nové modely. Prvým a najlacnejším modelom bude Samsung Galaxy S10 Lite, zlatou strednou cestou bude pre mnohých model Samsung Galaxy S10. Najnáročnejších používateľov zrejme poteší model Samsung Galaxy S10+, tiež nazývaný Galaxy S10 Plus.

Všetky tri modely prinesú celkom nový dizajn, ktorý Samsungu umožnil natiahnuť displej na celú prednú stranu aj bez toho, aby bol na vrchu nejaký výrez. Najväčší Samsung Galaxy S10+ tak podľa všetkého ponúkne 6,4-palcový QHD AMOLED displej s dierami na duálny fotoaparát. Stredný Galaxy S10 my mal mať 6,1-palcovú uhlopriečku a len jednu dieru. Podobne bude vyzerať aj najmenší model Galaxy S10 Lite s 5,8-palcovým displejom.

Keďže ide o vlajkovú loď, môžeme bez obáv očakávať prítomnosť najnovšieho čipsetu Samsung Exynos 9820, ktorý na americkom trhu zastúpi Qualcomm Snapdragon 855. Pri pamäti RAM sa hovorí o štandardnej kapacite 8 GB, no k dispozícii má byť aj verzia s 12 GB RAM. Kapacita batérie je zatiaľ neznáma, no interná pamäť by sa mala podľa únikov vyšvihnúť až na neuveriteľný 1 TB. V prípade použitia microSD karty teda pripadá do úvahy, že používatelia budú môcť dosiahnuť kapacitu až 1,5 TB.

RECENZIASamsung Galaxy Note9 – voľba náročných

Mnoho fanúšikov vlajkových lodí sa každý rok teší na pokrok v mobilnej fotografii a zdá sa, že Samsung sa tento rok zameral najmä na fotenie v zlých svetelných podmienkach. Samsung podľa portálu XDA Developers pracuje na špeciálnom nočnom režime s názvom Bright Night, ktorý má zabezpečiť kvalitnejšie nočné fotografie.

Čo sa týka menších vlastností, Samsung sa údajne tento rok zbaví skeneru dúhovky a namiesto toho pod displej zakomponuje nový snímač odtlačkov. Snímač odtlačkov pod displejom nie je úplnou novinkou, no Samsung by mal konkurenciu prekonať v presnosti a rýchlosti. Najlacnejší model Galaxy S10 Lite by sa však mal spoľahnúť na klasický snímač umiestnený na pravej strane zariadenia.

Nové prírastky do rodiny Galaxy by okrem toho mali priniesť aj reverzné bezdrôtové nabíjanie, aké mí napríklad aj Huawei Mate 20 Pro. Táto funkcia umožňuje bezdrôtovo nabíjať iné zariadenia zo smartfónu ich jednoduchým priložením na zadnú stranu. Fanúšikov 3,5-milimetrového portu zas poteší uniknutý silikónový obal, ktorý potvrdzuje, že Samsung na drôtové audio nezanevrel ani tento rok.

Ak sa už na nové modely tešíte, pripravte sa aj na ďalšie zvyšovanie cien. Najlacnejší Samsung Galaxy S10 Lite s 128 GB úložiskom by mal stáť 669 eur. Samsung Galaxy S10 s 128 a 512 GB úložiskom bude stáť asi 799 a 999 eur. Najdrahší Samsung Galaxy S10+ začne s 128 GB pamäťou na úrovni 899 eur, s 512 GB pamäťou sa dostane na 1 099 eur a v prípade 1 TB verzie očakávame cenu až na úrovni 1 399 eur.

Tieto ceny samozrejme nie sú oficiálne potvrdené a je možné, že na našom trhu budú nové modely predávané s inou cenou a v iných konfiguráciách.

Zdroj9to5Google

Komentáre k článku