Čo vieme o pripravovanom Google Pixel 2 a Pixel 2 XL?

ZDROJ | Forbes

Ošiaľ menom iPhone 8 a iPhone X sa trochu utíšil, aby sme sa mohli tešiť na ďalší, ešte neoznámený smartfón. Čo prinesie nový Google Pixel 2?

Začiatkom júla sme vás v článku informovali o dostupných informáciách a detailoch o pripravovanom Google Pixel smartfóne. Našťastie na internet unikli ďalšie informácie o pripravovanom pokračovaní smartfónu od Google.

Oficiálne oznámenie síce má byť až 4. októbra, čiže budúci týždeň, no pár informácií už vám vieme prezradiť teraz.

Google plánuje ohlásiť dva smartfóny – Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL, ktorý bude logicky väčší. Čo sa týka väčšieho XL modelu, môžeme sa tešiť pravdepodobne na bezrámčekový displej, na ktorý zdá sa nastupujú všetci výrobcovia smartfónov.

ZDROJ | DroidLife

Pozrite siGoogle Pixel XL je zvnútra ešte zaujímavejší

Podľa uverejnených informácií disponuje Google Pixel 2 XL zahnutým QHD displejom s pomerom obrazovky k rámu 80-85 %.

Z uniknutých dát vyplýva, že novinka bude dostupná v troch farebných spracovaniach – biela, modrá a čierna. Čo sa týka operačného systému, samozrejmosťou by mal byť nový Android 8.0 Oreo.

Vo vnútri nájdeme výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 835 a úložisko by malo mať objem 64 GB alebo 128 GB. Novinka by mala disponovať duálnymi stereo reproduktormi. Najväčším prekvapením má byť chýbajúci 3,5 mm jack, ktorého absenciu na iPhone 7 všetci kritizovali minulý rok.

ZDROJ | Reddit

Pozrite siTECHCAST #3 – Google Pixel XL a iné chuťovky tohto roka

Okrem duálneho fotoaparátu zatiaľ neznámej kvality a rozlíšenia bude mať Google Pixel 2 XL 3 520 mAh batériu. Odhalené informácie tiež hovoria o tom, že iba niektoré trhy dostanú USB-C slúchadlá priamo v balení. Uvidíme, ako to nakoniec bude.

Čo sa týka menšieho modelu Google Pixel 2, klebety hovoria, že dizajnovo sa smartfón nezmení oproti minulému roku, až na spomínaný 3,5 mm jack, ktorý má aj v tomto modeli chýbať.

Absencia tohto jacku vraj bola nutná z dôvodu duálnych stereo reproduktorov. Displej menšieho modelu bude disponovať rozlíšením Full HD. Výdrž batérie má byť iba 2 700 mAh.

ZDROJ | 9to5google

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom Google Pixel 2?

Zaujímavosťou tiež je, že Google Pixel 2 bude vyrobený spoločnosťou HTC, kým Google Pixel 2 XL má byť vyrobený spoločnosťou LG.

Všetkých fanúšikov tohto smartfónu určite zaujíma aj cena. Minuloročné modely Google Pixel štartovali na 649 dolároch za štandardnú verziu a 769 dolároch za verziu XL.

Tohtoročné vlajkové lode Google pravdepodobne lacnejšie nebudú, skôr naopak. Keď vidíme rast cien tohtoročných smartfónov, môžeme očakávať, že Google tiež neprinesie najlacnejší smartfón.

Klebety hovoria o cene 649 dolárov za štandardnú verziu a 849 dolárov za verziu XL. Už budúci týždeň sa dočkáme oficiálneho predstavenia novinky.

ZdrojPhandroid,Android Authority,CNET,tomsguide

Komentáre k článku