Čo všetko vieme o pripravovaných Google Pixel 3 a Pixel 3 XL?

Nové smartfóny Google Pixel 3 a Pixel 3 XL budú s najväčšou pravdepodobnosťou predstavené 9. októbra, no vďaka únikom ich už takmer kompletne poznáme. Na čo sa môžeme tešiť?

Úniky už k technologickému odvetviu nejako patria. Do výroby smartfónov je zapojených toľko strán, že je takmer nemožné udržať všetky informácie v tajnosti. Google Pixel 3 XL však unikol na verejnosť kompletne, a to aj s kompletným balením.

https://youtu.be/M77bSscDJpo

Ak opomenieme obsah krabičky, samotný Pixel 3 XL prinesie celkom „nový“ dizajn, ktorý vlastne kopíruje tohtoročné trendy. To znamená, že v hornej časti obrazovky je výrez a z tela zmizol 3,5-mm jack, čo spôsobilo vášnivé diskusie. Paradoxne, Google si ešte pred rokom uťahoval zo smartfónov, ktoré týmto portom nedisponovali.

Pixel 3 XL ponúkne 6,7-palcový displej s rozlíšením 1 400 x 2 960 pixelov, pomerom strán 18,5:9 a s hustotou 494 ppi. Pri menšom Pixel 3 to bude 1 080 x 2 160 pixelov s hustotou 447 ppi. V tomto prípade to bude klasickejší pomer strán 18:9 bez výrezu.

https://youtu.be/9iByJDWqn0I

Na zadnej strane nájdeme jeden 12-megapixelový fotoaparát a snímač odtlačkov. Aj keď sa väčšina výrobcov uchýlila k duálnym fotoaparátom, Google sa pri bokeh efekte spolieha výlučne na umelú inteligenciu. Zadná strana bude vyrobená zo skla, vďaka čomu bude Pixel 3 podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Nové modely budú samozrejme využívať najnovší Android 9.0 Pie. Čo sa týka hardvéru, podľa únikov môžeme očakávať 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 845 s grafickým jadrom Adreno 630 a 4 GB RAM, respektíve 6 GB RAM v prípade Pixel 3 XL. Pri väčšom modeli sa oproti minulému roku zmenší batéria z 3 520 mAh na 3 430 mAh. Menší Pixel 3 by mal disponovať batériou s kapacitou 2 915 mAh.

ZDROJ | PhoneArena.com

Aj keď Google na zadnej strane nepoužil duálny fotoaparát, v nových modeloch ho predsa len nájdeme a to na prednej strane. Zatiaľ nie je jasné, či má duálna zostava slúžiť na tvorbu selfie s bokeh efektom, alebo bude slúžiť na odomykanie smartfónu tvárou. Každopádne, malo by ísť o 8-megapixelové snímače s clonou f/2,2.

Pozrite siGoogle Art Selfie, alebo nájdi si svojho dvojníka

Samotný Google naznačuje, že tohtoročné modely prídu v troch farbách. Tešiť sa môžeme na štandardnú čiernu a bielu verziu, ku ktorej sa tentokrát pridá mentolová, respektíve modrozelená verzia.

Ak je niečo, čo z dielne Google ešte neuniklo, dozvieme sa to už 9. októbra na oficiálnom predstavení. Jedinou neznámou sú v tomto momente snáď už len ceny, ktoré možno po vzore konkurencie oproti minuloročným modelom stúpnu.

 

ZdrojPhoneArena,GSMArena,GSMArena

Komentáre k článku