Čo vie váš televízor a vy ste to možno ani netušili…

ZDROJ | Rasulov/Shutterstock.com

Televízory dnes už dávno nie sú len o tom, že zapojíte kábel z káblovky, antény či satelitu a pustíte si ponúkané programy. Možno ste bez doteraz ani netušili, koľko ďalších funkcií skrýva váš televízor, samozrejme, v prípade, že máte doma moderný smart televízor.

Technologické novinky neocenia len tí, ktorí tieto veci pozorne sledujú, ale aj bežní diváci, ktorí chcú prežiť ešte lepšie zážitky pri sledovaní svojho televízora. Poďme sa pozrieť, čo všetko vedia moderné televízory, pričom doteraz ste o tom možno ani nevedeli.

Prehrávanie videí z rôznych platforiem

Pokiaľ máte k televízoru pripojenú aj kvalitnú audio-sústavu, určite oceníte, že na televízore si môžete pustiť videá či kvalitnú hudbu. Smart televízory sú už dnes bežne kompatibilné s aplikáciami ako YouTube (videá) či Spotify (hudba). Športoví fanúšikovia sa občas sťažujú, že futbalové či hokejové zápasy môžu sledovať len na internetových platformách cez notebook. Vedeli ste, že si ich môžete pustiť aj na televízore? Stačí si otvoriť internetový prehliadač v televízore a tam si nájsť príslušnú webovú stránku s prenosom športového zápasu.

ZDROJ | Samsung

Streamovacie služby

Nie ste odkázaní len na to, čo vám ponúknu klasické televízne programy, samozrejme aj s reklamami a bez možnosti pustiť si film či seriál v originálnom znení. Čoraz populárnejšie sú streamovacie služby ako Netflix, HBO GO či najnovšie Apple TV+. Tieto služby ponúkajú stovky rôznych filmov, seriálov či dokumentov s možnosťou pustiť si ich v originálnom znení a čoraz častejšie aj s českými, resp. slovenskými titulkami. Aj toto je možnosť, ktorú ponúka váš smart televízor a doteraz ste o nej možno ani nevedeli.

Synchronizácia s ďalšími zariadeniami

Obsah z notebooku či smartfónu na televíznej obrazovke? S modernými smart televízormi áno. Ak napríklad radšej pracujete s veľkou obrazovkou, tak pri home-office môžete svoj notebook synchronizovať s televízorom a preniesť dáta práve na veľkú obrazovku. Možností synchronizácie a využitia zariadení navzájom je veľa.

Pozrite siVyskúšali sme najnovší top-end televízor Samsung QLED 4K TV QE65Q90R

Sami vidíte, že televízory už dnes ponúkajú omnoho viac než „len“ sledovanie programov. Na internete nájdete viacero televízorov v akcii, ktoré už ponúkajú všetky funkcie smart tv a poskytujú špičkový zážitok aj pre divákov, ktorí doteraz nezažili ďalší rozmer televíznej zábavy.

Nezabudnite na internet

A ešte dôležitý doplnok. Ak chcete objaviť nové funkcie moderných televízorov, o ktorých ste doteraz nevedeli, tak smelo do toho. Nezabudnite však na to, že pre ich využitie potrebujete mať doma kvalitný a stabilný internet, či už v podobe káblového alebo Wi-Fi pripojenia. Pred kúpou televízora si teda preverte rýchlosť a stabilitu svojho internetového pripojenia.

Komentáre k článku