Čo už vieme o skladacom „véčku“ Samsung Galaxy Z Flip?

ZDROJ | WinFuture.de

Skladací Samsung Galaxy Fold bol nepochybne revolučný, no v praxi sa mu najmä kvôli konštrukčným problémom presadiť nepodarilo. Samsung sa však nevzdáva a vďaka početným únikom vieme, že do predaja chystá jeho nástupcu. Čo prinesie nový Samsung Galaxy Z Flip?

Zbohom veľký tablet, ahoj „véčko“

Samsung tentokrát upustil od konštrukcie, ktorá pripomínala skôr skladací tablet a tentokrát zložil na polovicu na prvý pohľad celkom obyčajný smartfón. Tešiť sa tak môžeme na skladací Dynamic AMOLED displej s uhlopriečkou 6,7“ a Full HD+ rozlíšením, ktorému nechýba ani obľúbená funkcia Always On.

ZDROJ | WinFuture.de

Pôjde o displej s pomerne netradičným pomerom strán 22:9, ktorý bude na rozdiel od plastu na modeli Galaxy Fold chrániť ohybné sklo kombinované s tenkou plastovou vrstvou. Takéto riešenie má zamedziť tvorbe nerovností a zároveň zvýšiť odolnosť obrazovky voči škrabancom.

ZDROJ | WinFuture.de

Podobne ako Motorola Razr, aj Samsung Galaxy Z Flip bude mať na vonkajšej strane ďalší displej. Ten však bude iba 1,06-palcový a slúžiť bude primárne na zobrazenie času, notifikácií, ale aj ako hľadáčik pri tvorbe selfie fotografií v prípade použitia zadnej zostavy fotoaparátov.

ZDROJ | 王奔宏 (Weibo)

Skladacia konštrukcia má ponúknuť možnosť voľného otvorenia smartfónu v rozpätí 70 až 110 stupňov, no otvorený sa bude vedieť udržať aj v 90 stupňoch. Takéto otvorenie bude mať pravdepodobne aj svoje praktické využitie, keďže ho Samsung takýmto štýlom prezentuje aj na zatiaľ neoficiálnych záberoch.

S fotoaparátmi to nepreháňa

Keď už sme hovorili o fotoaparátoch, na zadnej strane tentokrát nenájdeme žiadnu extrému zostavu, ako je to v prípade väčšiny nových vlajkových lodí. Zadnú zostavu tvorí hlavný 12-Mpx snímač s clonou f/1.8, technológiou Dual Pixel PDAF a optickou stabilizáciou, ktorému sekunduje ultraširokouhlý 12-Mpx snímač s clonou f/2.2 a 123-stupňovým záberom obrazu.

ZDROJ | WinFuture.de

Fotoaparát ponúkne možnosť nahrávania videa v 4K UHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Chýbať mu nebude ani nahrávanie v HDR10+, no zatiaľ nie je jasné, či túto možnosť Galaxy Z Flip ponúkne aj pri najvyššom snímkovaní.

ZDROJ | WinFuture.de

Na prednej strane je v rámci Infinity-O obrazovky umiestnený 10-Mpx fotoaparát s clonou f/2.4. V tomto prípade fotoaparát ponúka nahrávanie s HDR v 4K UHD rozlíšení „iba“ pri 30 snímkach za sekundu.

Ústupky v hardvéri?

Samsung Galaxy Z Flip bude nepochybne navonok pôsobiť veľmi futuristicky, no podľa uniknutých informácií sa zdá, že pod povrchom dôjde k istým kompromisom. Poháňať ho totiž nebude najnovší čipset Snapdragon 865, ale o pár mesiacov starší a o štipku menej výkonný Snapdragon 855+.

ZDROJ | WinFuture.de

Na potvrdenie tejto informácie si samozrejme budeme musieť počkať do oficiálneho predstavenia smartfónu. Je však možné, že Samsung sa pre tento krok rozhodol z jednoduchého dôvodu, že najnovší čipset chce využiť iba v najnovšej sérii vlajkových lodí Galaxy S20. Dôvodom tiež mohol byť o niečo dlhší vývoj modelu Galaxy Z Flip, pri ktorom zo začiatku spoločnosť počítala ešte so staršou verziou čipsetu.

Pozrite siČo už dnes vieme o novom Apple iPhone 12?

Operačný systém Android 10 má mať v tomto prípade k dispozícii 8 GB RAM, zatiaľ čo pre používateľov bude vyhradených 256 GB internej pamäte. Slot na microSD kartu tu bude podľa všetkého chýbať a prítomný na tele smartfónu nebude ani 3,5-milimetrový jack. Kľúčové povrchové vlastnosti uzatvára snímač odtlačkov prstov umiestnený na pravej strane smartfónu v jeho hornej polovici.

ZDROJ | WinFuture.de

Nabíjanie batérie s kapacitou 3 300 mAh obslúži už štandardne USB-C port s maximálnym výkonom 15 W. K dispozícii však bude aj bezdrôtové 9-W nabíjanie, údajne aj s podporou reverzného nabíjania iných zariadení s podporou technológie Qi.

Cena a dostupnosť

Samsung Galaxy Z Flip sa má podľa portálu WinFuture.de dostať do predaja na európskom trhu už 14. februára s cenou na úrovni 1 500 eur. Dostupný bude v čiernej a fialovej verzii, ktorú zachytávajú aj neoficiálne rendery.

ZdrojWinFuture.de,The Verge

Komentáre k článku