Čo už dnes vieme o novom iPhone XI, XI Max a XR 2019?

Do predstavenia nových iPhonov nám zostávajú zhruba 3 mesiace, no vďaka početným únikom máme už celkom dobrú predstavu o tom, ako budú tohtoročné modely vyzerať a aké novinky prinesú.

Prvé rendery a informácie o nových iPhonoch, ktoré sú pravidelne predstavované vždy v septembri, väčšinou zaplavujú internet až počas letných prázdnin. Tento rok sa však prvý render dostal na internet už v januári, kedy sme sa mohli po prvý krát pozrieť na zadnú stranu s trojitým fotoaparátom.

ZDROJ | OnLeaks/DigitIndia

Nasledujúce rendery a uniknuté obaly z číny tento dizajn iba potvrdzujú. Nový iPhone XI a XI Max bude mať na zadnej strane trojitý fotoaparát, oproti predchádzajúcim generáciám pravdepodobne doplnený o ultraširokouhlý senzor. Je celkom vtipné, že rovnaký dizajn prinesie aj Google Pixel 4.

Legendárny leaker Steve Hemmerstoffer alias @OnLeaks napokon priniesol kompletný pohľad na nový iPhone XI a XI Max, podľa ktorého sa predná strana týchto modelov oproti modelom XS a XS Max príliš nezmení. Rámček okolo obrazovky by mal byť zúžený, no oba modely si zachovajú uhlopriečky svojich predchodcov.

Na tele si ďalej môžeme všimnúť, že Apple sa nevzdáva svojho proprietárneho portu Lightning. Mení však tvar prepínača pre ovládanie tichého režimu, ktorý sa podobá na prepínač z iPadu.

Nástupcu dostane aj minuloročný iPhone XR, pri ktorom síce nepoznáme jeho názov, no podľa renderu bude na jeho zadnej strane umiestnený duálny fotoaparát. Zvyšok dizajnu zjavne zostane nezmenený.

ZDROJ | OnLeaks/Pricebaba

Čo sa týka hardvéru, vo vnútri všetkých troch modelov môžeme celkom iste očakávať nový čipset Apple A13, ktorý by mal byť postavený na 7nm+ architektúre spoločnosti TSMC. Súčasťou čipsetu by mala byť aj hardvérová podpora Dual Bluetooth Audio, ktorá v rámci Bluetooth 5 umožňuje odosielanie zvuku do dvoch zariadení súčasne. Podporu 5G sietí zatiaľ pri tohtoročných modeloch neočakávame.

ZDROJ | OnLeaks/CashKaro

ZdrojCashKaro,Pricebaba,9to5mac

Komentáre k článku