Čo už dnes vieme o novom Apple iPhone 12?

ZDROJ | Ben Geskin/Smazizg

Aj keď je do predstavenia nových iPhonov poriadne ďaleko, na verejnosť už uniklo zopár informácií naznačujúcich, čo nám môžu priniesť. Veľa z nás očákava, že Apple predstaví v septembri opäť prelomový model. Prečo?

V prvom rade je to vďaka trojročnému cyklu, ktorý Apple dodržiava. Naposledy prišiel s revolučným iPhone X v roku 2017. Ďalšie dva roky priniesol v podstate rovnaký dizajn, ak nerátame pridaný tretí objektív v iPhone 11 Pro.

Druhý dôvod, prečo nás nový model môže prekvapiť, je podpora 5G sietí a s ňou spojené nové možnosti a funkcionality zariadenia.

ZDROJ | Ben Geskin/Smazizg

Dizajn

Práve príchod nového dizajnu je zrejme to, čo používatelia od Apple najviac očakávajú.

Predpokladáme, že Apple sa zbaví nemoderného výrezu v displeji. Či ho zmenší, alebo úplne odstráni však zatiaľ nevieme. Radikálne odlišný dizajn sa však nedá očakávať, to by musel Apple prísť so skladacím iPhone.

Portál LetsGoDigital priniesol zaujímavú videovizualizáciu na základe už známych informácií:

MacOtakara cituje únik z ázijského dodávateľskom reťazca, podľa ktorého sa iPhone 12 nebude líšiť od iPhone 11. Model má byť o čosi tenší, vyšší a s menším rámom.

Pozrite siČo už dnes vieme o novom iPhone XI, XI Max a XR 2019?

Benjamin Geskin zverejnil render 6,7-palcového iPhone, ktorému chýba výrez v displeji, súčasti komponentov TrueDepth sú zabudované v tenkom ráme. Takýto iPhone sa nám páči!

Uvažuje sa aj o tom, že Apple ide ukončiť éru dizajnu s okrúhlymi hranami, ktoré prišli s iPhone 6. Koncept uverejnený portálom PhoneArena nám ukazuje, ako by to mohlo vyzerať:

Staronový dizajn, ktorý sa zbaví okrúhlych hrán vyzerá naozaj elegantne.ZDROJ | PhoneArena

Isté by malo byť zotrvanie na proprietárnom Lightning porte, USB-C príde zrejme do iPhonov až v roku 2023, no celkom možné je, že v budúcnosti sa Apple rozhodne zbaviť káblov úplne. Nabíjanie a synchronizovanie sa bude riešiť bezdrôtovo.

Čo sa týka farebného prevedenia, Apple údajne neobnoví zelený odtieň, ale príde s novou farbou, polnočnou modrou, ktorá bude v ponuke spolu so stálicami Space Gray, Gold a Silver.

Špecifikácie

Apple zrejme predstaví štyri nové modely. Analytik Ming-Chi Kuo predpovedá štyri rôzne modely iPhone 12 na rok 2020 plus jedného nástupcu iPhone SE. Ten sa má predstaviť už v marci so 4,7″ displejom.

V septembri majú byť predstavené zvyšné modely. Jeden s 5,4″ uhlopriečkou, dva s 6,1″ uhlopriečkou a napokon Max so 6,7″ displejom. Všetky štyri iPhone 2020 budú podporovať 5G. Dva z týchto modelov budú mať zadné fotoaparáty s duálnymi objektívmi a dva budú vybavené tromi objektívmi, podobne ako súčasné iPhone 11 Pro. Pro verzie budú okrem toho disponovať ToF objektívom.

Nové iPhony budú vybavené procesormi A14 Bionic vyrobené 5 nm technológiou, ktoré môžu smelo konkurovať výkonným notebookom vyššej triedy. Pro verzie budú zrejme disponovať 6 GB RAM, ostatné modely sa budú musieť uspokojiť so 4 GB.

IPhone SE 2, resp. iPhone 9 nebude podporovať 5G sieť, zadný fotoaparát bude vybavený jedným objektívom. O dostatok výkonu sa postará minuloročný procesor A13 Bionic a 3 GB RAM.

Model Uhlopriečka Typ displeja Zadný fotoaparát Procesor 5G
iPhone 9 4,7“ LCD 1 objektív A13 Bionic nie
iPhone 12 mini 5,4“ OLED 2 objektívy A14 Bionic áno
iPhone 12 6,1“ OLED 2 objektívy A14 Bionic áno
iPhone 12 Pro 6,1“ OLED/120 Hz 3 objektívy A14 Bionic áno
iPhone 12 Pro Max 6,7“ OLED/120 Hz 3 objektívy A14 Bionic áno
ZDROJ | EverythingApplePro

Dátum predstavenia

Všeobecne sa predpokladá, že nové iPhone 12 budú predstavené druhý septembrový týždeň, zrejme 8. alebo 9. septembra. Dovtedy si budeme musieť vystačiť s únikmi informácií a dohadmi. Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú.

ZdrojTechRadar,Tom's Guide

Komentáre k článku