Čo stojí za náhodným vypínaním Apple Watch 5?

ZDROJ | Apple

Ani najpredávanejšie hodinky na svete sa nevyhýbajú problémom. V poslednej dobe hlási množstvo používateľov nesprávne fungovanie batérií v najnovších modeloch Apple Watch Series 5. O čo vlastne ide?

Na diskusných fórach Apple Support Communities a MacRumors forums sa začali používatelia vo väčšej miere sťažovať na problémy s batériou, resp. softvérom, ktorý ju obsluhuje.

Pozrite siPred 5-timi rokmi sa začali predávať Apple Watch. Dieru do sveta neurobili

O čo ide?

Vo väčšine prípadov smarthodinky neukazujú správne kapacitu nabitia batérie. Zvyčajne ukazujú batérie po celý deň 100 % nabitie, potom klesnú zhruba na polovicu a napokon sa vypnú. Po pripojení na nabíjačku nie je nezvyčajné, ak už za 30 minút ukážu nabitie na 100 %.

ZDROJ | Apple

Ďalší používatelia hlásia, že počas nabíjania sa korektne zobrazuje priebeh nabitia až po 99 % a potom sa celé hodiny nabíja zvyšné jedno percento.

Používateľ nomperar podrobne popisuje na appláckom fóre správanie hodiniek ako aj neprofesionálny prístup Apple, kde si ho ako horúci zemiak prehadzovalo 5 poradcov a nedokázali vyriešiť poruchu. Problém pritom riešil od začiatku februára.

Sťažnosti s výdržou batérií nových modelov Apple Watch Series 5 nie sú nové, začali krátko po spustení ich predaja v septemberi 2019. Doteraz však nešlo o rozšírený problém. Lavína sťažnosti sa spustila po aktualizáciách na watchOS 6.2.6 a watchOS 6.2.8. Apple zatiaľ na tento problém oficiálne nereagoval a evidentne ho ani nedokázal vyriešiť.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple Watch Series 5: Koniec invencie v Cupertine?

Niektorí používatelia získali od Apple v rámci záruky nové hodinky, iným sa to podarilo odstrániť preinštalovaním watchOS do výrobného nastavenia. Aké máte skúsenosti s týmto modelom vy? Ja osobne som, našťastie, žiadne problémy nespozoroval.

ZdrojMacRumors

Komentáre k článku