Čo sa udialo na Google Earth za posledný rok?

Ubehol rok, odkedy sa Google Earth dočkal veľkých zmien. Spoločnosť sa rozhodla ukončiť podporu pre desktopovú verziu aplikácie na prehliadanie Zeme, ktorú nahradila tou webovou. Okrem toho sa zmenila mobilná aplikácia a pribudli nové funkcie. Tento rok sa Google rozhodol zdieľať niekoľko zaujímavých štatistík.

Najhľadanejším miestom je ironicky celý svet. Tým najpopulárnejším bodom záujmu je totiž Domov každého používateľa. Ak sa ale neberie do úvahy ten, najväčší rozruch vyvoláva Time Square, Tádž Mahal, Mt. Everest, Eiffelova veža či Niagarské vodopády.

ZDROJ | Google

Mnohí sa zaujímajú i o Oblasť 51, ale aj Wakandu, vymyslenú dedinu z filmu Čierny panter. Najvyhľadávanejšími mestami bol New York a Paríž, na priečke sa ocitlo aj grécke letovisko Santorini.

ZDROJ | Google

Zábery z Google Earth a Google Máp sa tiež neustále aktualizujú. Za posledných 12 mesiacov stihol Google pridať 2D a 3D zábery, ktoré dnes pokrývajú už 3 miliardy obyvateľov alebo 40 % celkovej populácie. Nového grafického spracovania sa dočkalo viac ako 400 miest.

ZDROJ | Google

V aplikácii Google Earth sa nachádza v pravom hornom rohu ikona kocky. Tá je akýmsi tlačidlom Skúsim šťastie v mapách, pričom používateľa zoberie za každým na iné miesto. Táto funkcia bola za posledný rok využitá 190 000 000-krát či šesťkrát za sekundu.

ZDROJ | Google

Ďalšou funkciou, o ktorej nevie každý je aj vytvorenie pohľadnice z aktuálne zobrazenej časti zeme. Vďaka tejto službe bolo v minulom roku vytvorených viac ako 40 miliónov pohľadníc, za ktorých poslanie ľudia dokopy zaplatili približne 39 miliónov eur.

Vďaka spolupráci so stránkou Explore.org už nie je Google Earth len aplikácia na zobrazovanie rôznych destinácií. Najnovšie totiž ožilo 18 kamier, ktoré sledujú životy zvierat.

Poslednou vychytávkou je nový nástroj Voyager, ktorý používateľovi ponúka jednu z 300 interaktívnych prehliadok medziplanetárnej sondy.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku