Čo sa môže stať s telefónom pri havárii automobilu?

Nedávno jeden z našich externých kolegov zažil za volantom nepríjemnú situáciu. Pred Vianocami mu nedal iný vodič prednosť na križovatke a skončilo to čelným nárazom. Okrem hmotných škôd sa ale našťastie nič nestalo, takže písať pre nás môže aj naďalej.

BlackBerry Q10
ZDROJ | BlackBerry

Automobil skončil horšie, celá predná časť musí na výmenu, no omnoho horšie dopadol smartfón BlackBerry Q10, ktorý bol položený na palubovej doske na protišmykovej podložke.

Náraz spustil airbagy, pričom ten pred spolujazdcom ho vymrštil do čelného skla. Výsledok si môžete pozrieť na fotkách nižšie, no upozorňujeme, že nasledujúce zábery nie sú vhodné pre povahy citlivejšie na smartfóny BlackBerry.

BlackBerry Crack 10

BlackBerry Crack 11

BlackBerry Crack 12

BlackBerry Crack 13

BlackBerry Crack 14

BlackBerry Crack 15

Čo tým ale chceme povedať? Dbajte na bezpečnosť. Kolegu zachránili bezpečnostné pásy a airbag, inak by letel hlavou do čelného okna aj on. Poriadne zranenia vie spraviť aj samotný airbag. Stačí byť nepripútaný a pri vyššej rýchlosti môže aj náraz do airbagu zlomiť nos či dokonca väzy.

Dbajte však aj na bezpečnosť v aute. Drobné veci, ako mobilné telefóny, tablety či iné ťažšie, ale stále malé veci vozte v držiakoch, priehradkách či iných priestoroch, odkiaľ nemôžu vyletieť.

V tomto prípade by bola celková škoda o čosi nižšia. Telefón by bol v poriadku a čelné sklo nemuselo prasknúť. Človek sa však učí na vlastných chybách. Len ich nesmie opakovať.

Pozor aj na to, kde umiestnite aj také protišmykové či nano podložky, alebo držiaky telefónov. Pozorne si pozrite, kde sú v aute nainštalované airbagy, kadiaľ môžu v prípade nehody vystreliť a či im nebude v ceste zavadzať práve držiak s telefónom.

Mohlo by to totiž skončiť aj mnoho horšie, napríklad aj tak, že telefón vystrelí vysokou rýchlosťou priamo do cestujúcich.  BlackBerry Crack 17

BlackBerry Crack 18

BlackBerry Crack 19

BlackBerry Crack 20

BlackBerry Crack 21

BlackBerry Crack 22

BlackBerry Crack 23

Komentáre k článku